Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Krajská zdravotní bude muset zaplatit pokutu 300.000 Kč

Krajská zdravotní bude muset zaplatit pokutu 300.000 Kč

Krajská zdravotní bude muset zaplatit pokutu 300.000 Kč

14.1.2016 13:36, Zdroj: ČTK

Brno - Ústecká Krajská zdravotní musí zaplatit pokutu 300.000 korun. Dostala ji od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za chyby v zakázce na doplnění zdravotnického zařízení a přístrojů. Platnost pokuty nyní potvrdil předseda ÚOHS Petr Rafaj. ÚOHS to dnes uvedl v tiskové zprávě.

Sankce je za dva delikty. Jeden se týkal neprodloužení lhůty pro podání nabídek po provedených úpravách v tendru. Ve druhém jde o nedodržení zákonného postupu při posouzení nabídky vítěze uchazeče. Rozhodnutí již nabylo právní moci.

"Z obou hledisek postup zadavatele podstatně ovlivnil výběr nejvhodnější nabídky," uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Zakázku získalo Sdružení - Krajská zdravotní, jehož účastníky jsou společnosti HOSPIMED, spol. s r. o., a PURO-KLIMA, a. s., které podaly společnou nabídku.

Předseda ÚOHS případ rozhodoval již potřetí. Původní rozhodnutí z října 2011 zrušil Krajský soud a zrušení potvrdil Nejvyšší správní soud. Antimonopolní úřad následně musel svoje rozhodnutí přepracovat.

Krajská zdravotní dostává od ÚOHS pokuty pravidelně. Koncem loňského roku jí například Rafaj potvrdil půlmilionovou pokutu za chyby v zakázce na výběr tří distributorů léčiv.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (12.0 + 42.6) *

Zpět na přehled