Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Kraje chtějí za maturity doplatit po ministerstvu 35 mil. Kč

Kraje chtějí za maturity doplatit po ministerstvu 35 mil. Kč

Kraje chtějí za maturity doplatit po ministerstvu 35 mil. Kč

8.7.2011 20:05, Zdroj: ČTK

Kraje vyčíslily skutečné náklady středních škol na letošní státní maturity na 44,5 milionů korun. Ministerstvo školství dalo krajům podle předsedy Asociace krajů Michala Haška (ČSSD) ale jen 9,7 milionů korun, proto chtějí doplatit rozdíl. Hašek o doplatek 35 milionů korun dnes požádal v dopise jménem všech krajů ministra školství Josefa Dobeše (VV).

Kraje podle předsedy asociace přitom čekají, že ministerstvo rozdíl v co nejkratším čase doplatí, sdělila ČTK Haškova mluvčí Lucie Proutníková.

Podle Haška kraje kvantifikovaly například zvýšené výdaje na odměny předsedům maturitních komisí a hodnotitelům písemných prací, za cestovné, za školení nebo spotřební materiál.

Obdobnou žádost vůči ministerstvu nedávno zveřejnil i Středočeský kraj, kterého vyšla administrativa spojená se státními maturitami na 2,7 milionu korun. V kraji letos maturovalo 7500 studentů, náklady na státní maturitu byly kolem 3,6 milionu korun. Hejtmanství dostalo od ministerstva školství ale pouze 885.000 korun.

Státní maturity se připravovaly 14 let, přišly celkem na 680 milionů korun. Studenti skládali ústní zkoušky, od 30. května pak následovaly jednotné testy a písemky. Ministr školství spojil s jejich zdárným spuštěním své setrvání ve funkci. 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

rzhAUQIujhkl 10.6.2012 19:52

I can't beilvee I've been going for years without knowing that.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (16.3 + 26.7) *

Zpět na přehled