Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Kraj zrušil i druhý tendr na laboratoře v nemocnici Trutnov

Kraj zrušil i druhý tendr na laboratoře v nemocnici Trutnov

Kraj zrušil i druhý tendr na laboratoře v nemocnici Trutnov

9.1.2019 09:46, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Královéhradeckému kraji se ani ve druhém tendru nepodařilo vybrat firmu pro výstavbu laboratoří a transfuzního oddělení v Oblastní nemocnici Trutnov. Zakázka má hodnotu asi 160 milionů korun. Do opakované soutěže se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky tendru. Kraj soutěž zrušil a chystá se ji vypsat potřetí. Zahájení stavby se tak zřejmě oddálí, původně kraj počítal se zahájením stavby v prvních měsících letošního roku. ČTK to dnes sdělil Dan Lechmann z tiskového oddělení kraje.

Jediný zájemce ve druhém tendru nesplnil formální požadavky zadávací dokumentace a zároveň překročil maximální nabídkovou cenu. "Zrušený tendr nyní přezkoumáme a v nejbližší době vypíšeme nový. Není vyloučeno, že se cena stavebních prací zvýší," uvedl radní kraje pro investice Václav Řehoř (ODS). První soutěž kraj zrušil loni na jaře, protože ani jeden ze tří přihlášených účastníků nesplnil podmínky výběrového řízení.

Maximální nabídkovou cenu pro druhý tendr kraj stanovil na 163,5 milionu korun. Součástí tendru byla i opce na stavbu objektu ředitelství nemocnice až za 49 milionů korun. Včetně zdravotnických technologií má celý projekt hodnotu kolem 265 milionů korun.

"Vybudování nových laboratoří a transfuzního oddělení zlepší jednak efektivitu trutnovské nemocnice, jednak zlepší přístupnost pro pacienty a dárce krve, pro které současný stav objektů nenabízí dostatečný komfort," uvedl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar (TOP 09).

Stavbaři by měli nejprve přestavět objekt oddělení lékařské mikrobiologie a imunologie. Ve druhé etapě zdemolují budovu oddělení klinické biochemie, na jehož místě vznikne pracoviště konsolidovaných laboratoří. V nové budově laboratoří bude zřízeno i transfuzní a hematologické oddělení a oddělení nukleární medicíny. V poslední etapě, kterou upravuje opce, by mohla být budova současného oddělení nukleární medicíny přestavěna na ředitelství.

Oblastní nemocnice Trutnov ročně hospitalizuje zhruba 13.000 pacientů a dělá přes 4000 operací. Nemocnice disponuje 300 akutními lůžky a má 620 zaměstnanců, z toho je asi 90 lékařů.

Hlavní investicí kraje ve zdravotnictví je přestavba Oblastní nemocnice Náchod za 1,3 miliardy korun, zahájená loni v dubnu. Stavba dvou nových nemocničních objektů by měla být hotova zhruba v polovině roku 2020. V nemocnici Jičín kraj na léta 2019 až 2021 plánuje výstavbu klinických laboratoří a onkologie, vrátnice a lékárny za 530 milionů korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (25.5 + 12.3) *

Zpět na přehled