Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Kraj za nejméně 25 mil. Kč opraví vjezd do jičínské nemocnice

Kraj za nejméně 25 mil. Kč opraví vjezd do jičínské nemocnice

Kraj za nejméně 25 mil. Kč opraví vjezd do jičínské nemocnice

30.5.2018 10:52, Zdroj: ČTK

Jičín - Vjezd do Oblastní nemocnice Jičín čeká rekonstrukce za nejméně 25 milionů korun. Královéhradecký kraj dnes vyhlásil soutěž na obnovu vrátnice krajské nemocnice, informoval ČTK Dan Lechmann z hradeckého hejtmanství. "Opravená budova bude sloužit nadále jako vrátnice, nově ale poskytne i prostory pro lékárnu," uvedl.

Stavební práce by podle něho mohly začít letos na podzim. Bude rozšířen průjezd, který teď není dost široký pro hasičská a sanitní vozidla. V plánu je i úprava zděného oplocení.

Podle náměstka hejtmana Aleše Cabicara odpovědného za krajské zdravotnictví rekonstrukce rozšíří i nabídku služeb nemocnice. "Lékárna se totiž aktuálně v nemocničním areálu nenachází," uvedl Cabicar.

Než se začne stavět, bude zbourána současná budova a postavena provizorní vrátnice. "V místě staré budovy vznikne nový objekt. Lékárna bude mít dva výdeje, jeden pro nemocnici a jeden pro veřejnost, který bude umístěn blíže k vrátnici a bude přístupný jak z areálu nemocnice, tak z ulice," upřesnil Lechmann.

Ředitel Oblastní nemocnice Jičín Tomáš Sláma řekl, že současný vstup do areálu nemocnice je zastaralý. "Je funkčně naprosto nevyhovující. Díky výstavbě nového vjezdu s lékárnou se zlepší distribuce léků pro jednotlivá oddělení a umožní pacientům rychlejší a jednodušší dostupnost léků,“ uvedl.

Nejvýše přípustnou cenu veřejné zakázky kraj stanovil na 25,6 milionu korun bez DPH. Vítěz tendru bude mít 12 měsíců na realizaci díla. Hotovo by mohlo být nejdříve na podzim roku 2019.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (36.9 + 46.2) *

Zpět na přehled