Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Kraj Vysočina dostal od ÚOHS pokutu 150.000 korun

Kraj Vysočina dostal od ÚOHS pokutu 150.000 korun

Kraj Vysočina dostal od ÚOHS pokutu 150.000 korun

2.11.2015 10:08, Zdroj: ČTK

Brno - Kraj Vysočina dostal od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 150.000 korun. Důvodem jsou chyby v zakázce na výstavbu silnic z roku 2012 za zhruba půl miliardy korun. Rozhodnutí ÚOHS je pravomocné, zjistila ČTK z webu antimonopolního úřadu.

Podle ÚOHS kraj postupoval diskriminačně. Firmy, které se chtěly o zakázku ucházet, musely mít vlastní nebo smluvně zajištěnou asfaltovnu. Do tendru se tak nemohly přihlásit firmy, kterým se s vlastníky těchto provozoven nepodařilo před podáním nabídek smlouvu uzavřít.

"Skutečnost, že dodavatel disponuje obalovnou nelze v daném případě považovat za předpoklad kvality provedení předmětu plnění (zakázky)," uvedl v rozhodnutí předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Podle tiskové mluvčí kraje Vysočina Jitky Svatošové se zakázka týkala celkem čtyřech staveb. Je mezi nimi například stavba silnice v úseku Jamné - Rytířsko za 129 milionů korun nebo stavba silnice od hranic kraje do Pelhřimova za 171 milionů korun. K rozhodnutí ÚOHS se ale kraj blíže nevyjádřil.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (32.4 + 16.0) *

Zpět na přehled