Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Kraj vypsal tendr na laboratoře nemocnice Trutnov za 265 mil.

Kraj vypsal tendr na laboratoře nemocnice Trutnov za 265 mil.

Kraj vypsal tendr na laboratoře nemocnice Trutnov za 265 mil.

19.9.2017 11:28, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Královéhradecký kraj vypsal tendr na nové laboratoře pro Oblastní nemocnici Trutnov v odhadované hodnotě 265 milionů korun bez DPH. Stavba by měla začít v prvním pololetí roku 2018 a celý projekt by měl být dokončen nejpozději v roce 2021. Nemocniční laboratoře svým technickým stavem již nevyhovují potřebám nemocnice. Novinářům to dnes řekl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar (TOP 09).

Kvůli složitosti stavby a zajištění co nejmenšího dopadu na pacienty bude stavba rozdělena do tří etap. Náklady na samotné stavební práce kraj odhaduje na 170 milionů korun, zbytek půjde na dodávku zdravotnických technologií.

Stavbaři nejprve přestaví objekt oddělení lékařské mikrobiologie a imunologie. Následně ve druhé etapě zdemolují budovu oddělení klinické biochemie, na jehož místě vznikne pracoviště konsolidovaných laboratoří. V nové budově konsolidovaných laboratoří bude zřízeno i transfuzní a hematologické oddělení a oddělení nukleární medicíny. Ve třetí etapě bude budova současného oddělení nukleární medicíny přestavěna na kanceláře ředitelství nemocnice.

Oblastní nemocnice Trutnov má 670 zaměstnanců a 300 akutních lůžek.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (19.7 + 23.2) *

Zpět na přehled