Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Kraj vypíše tendr na rekonstrukci Veigertovského domu v Kolíně

Kraj vypíše tendr na rekonstrukci Veigertovského domu v Kolíně

Kraj vypíše tendr na rekonstrukci Veigertovského domu v Kolíně

16.12.2013 20:33, Zdroj: ČTK

Praha - Středočeský kraj vypíše tendr na rekonstrukci a dostavbu Veigertovského domu v Kolíně, který bude využívat kolínské regionální muzeum. Stavební práce si vyžádají kolem 60 milionů korun, většinu zaplatí EU. Celkové náklady včetně pořízení interiérů budou 133 milionů korun. Vyhlášení výběrového řízení dnes schválili krajští radní, sdělila ČTK mluvčí hejtmanství Nicole Mertinová.

Kromě opravy chátrající budovy se počítá s přístavbou nové části v dvorním traktu. "Stavební práce by neměly přesáhnout částku 62 milionů korun, z toho 85 procent bude činit dotace z regionálního operačního programu, kterou momentálně úřad regionální rady hodnotí," uvedl hejtman Josef Řihák (ČSSD).

V muzeu budou zřízeny stálé expozice, výstavní prostory, zázemí pro pracovníky muzea, depozitáře a městské informační centrum. Návštěvníci si budou moci nové prostory poprvé prohlédnout v létě 2015.

Užívání Veigertovského domu na Karlově náměstí v minulosti blokovaly majetkoprávní spory kraje s restituentem, kterému patřila část budovy a pozemků. Hejtmanství se s ním nakonec domluvilo a jeho podíl odkoupilo. Kraj plánoval, že v budově zřídí expozici věnovanou prezidentu Miloši Zemanovi, který se v Kolíně narodil, studoval a v 60. letech pracoval v tamních strojírnách. Zeman však tuto myšlenku zavrhl.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (11.1 + 3.3) *

Zpět na přehled