Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 18. 6. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Kraj se chce podílet na stavbě parkovišť nemocnice v Pardubicích

Kraj se chce podílet na stavbě parkovišť nemocnice v Pardubicích

Kraj se chce podílet na stavbě parkovišť nemocnice v Pardubicích

15.7.2017 14:06, Zdroj: ČTK

Pardubice - Pardubický kraj přišel s návrhem, že by se podílel na výstavbě dvou parkovacích domů v areálu krajské nemocnice v Pardubicích. K vytvoření dostatečného počtu parkovacích míst v lokalitě pro návštěvníky nemocnice se zavázalo v roce 2011 město, když bezúplatně získalo od kraje sousední areál bývalé Tesly v Kyjevské ulici. Radnice na jeho prodej a využití vypsala dvoukolový tendr, který zatím neskončil.

Podle představ nemocnice a vedení kraje by jednou variantou mohl být parkovací dům s návazností na Kyjevskou ulici, který by zároveň tvořil hlukovou bariéru. Jeho předpokládaná kapacita je 250 až 300 míst. Další parkovací dům pro 300 aut by mohl stát v severozápadní části areálu na místě dnešního parkování pro veřejnost.

"Taková čísla nemůžeme přenést na investora, to by ho to přestalo zajímat. Proto by to mohly být sdružené prostředky," řekl ČTK krajský radní pro dopravu Michal Kortyš (ODS). Závazek Pardubic žádný přesný počet ani místo neobsahuje.

Zpracovaný plán rozvoje nemocnice počítá s vybudováním 950 parkovacích míst. Kromě parkovacích domů by měla vzniknout další stání využitelná i pro veřejnost vně areálu, například pod viaduktem. Podle Kortyše by se na nákladech mohlo podílet i město.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (23.1 + 13.9) *

Zpět na přehled