Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 20. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Kraj postaví Konzervatoři Brno nový koncertní sál za 40 milionů

Kraj postaví Konzervatoři Brno nový koncertní sál za 40 milionů

Kraj postaví Konzervatoři Brno nový koncertní sál za 40 milionů

11.10.2018 11:25, Zdroj: ČTK

Brno - Konzervatoř Brno bude mít nový koncertní sál za 40 milionů korun bez DPH. Starý už nevyhovuje, a proto bude zbourán. Uhradí to Jihomoravský kraj, který na to letos dá 10 milionů a zbylých 30 milionů příští rok, kdy má být stavba hotova. Ve zprávě to uvedl Jiří Klement z tiskového oddělení krajského úřadu. Zvýší se kapacita ze 170 na 220 míst.

Radní kraje schválili přijetí návrhu na uzavření smlouvy o dílo. "Předmětem veřejné zakázky je demolice stávajícího sálu a výstavba nového včetně rekonstrukce navazujících prostor a hygienického zázemí ve stávající budově," uvedla hejtmanova náměstkyně Taťána Malá (ANO).

Prostor koncertního sálu se rozdělí na zvýšené pódium a stupňovitě uspořádaná sedadla pro posluchače. "Prostor pod stupňovitě uspořádanou částí sálu se sedadly se využije jako šatna pro návštěvníky. Kapacita sálu by se měla zvětšit z dosavadních 170 na 220 míst. Sál by měl sloužit i pro potřeby jiných vzdělávacích institucí," řekla Malá.

Podle ředitele brněnské konzervatoře Pavla Maňáska je sál, který vznikl před 40 lety, ve špatném stavu. Nevyhovující jsou i podlaha a strop. "Zničená je i konstrukce střechy, neodpovídá normám ani současným požadavkům. Nelze ji opravit, protože by opravu nevydržela," řekl Maňásek. Ve špatném stavu jsou také okna. "V zimě máme uvnitř 18 stupňů a v létě přes 30 stupňů," uvedl Maňásek.

V novém sále se zlepší akustika, světla a podobně. Sál konzervatoře slouží pro výuku 350 studentů a 150 pedagogů od pondělí do pátku od rána až do večera. Soboty jsou věnované kurzům pedagogů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (42.9 + 38.1) *

Zpět na přehled