Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 24. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Kraj letos nezačne opravovat průtah Třeští, nabídky byly drahé

Kraj letos nezačne opravovat průtah Třeští, nabídky byly drahé

Kraj letos nezačne opravovat průtah Třeští, nabídky byly drahé

28.5.2019 16:55, Zdroj: ČTK

Jihlava - Kraj Vysočina letos nezačne opravovat silniční průtah městem Třešť na Jihlavsku, ačkoliv to měl v plánu. Dvě firmy, které se o zakázku za desítky milionů korun ucházely, předložily příliš vysoké cenové nabídky. Radní kraje dnes rozhodli veřejnou zakázku zrušit. Znovu ji chtějí vypsat na podzim, aby se stavba mohla uskutečnit příští rok. Novinářům to řekl náměstek hejtmana Vladimír Novotný (ČSSD).

Nynější nabídky překročily předpokládanou cenu skoro o 70 procent. "Což nás opravňuje k tomu, abychom tu zakázku zrušili," řekl náměstek. Koncem prázdnin udělá kraj v Třešti jen provizorní opravy poškozené vozovky. Z její části už byla kvůli početným výtlukům odfrézovaná povrchová vrstva.

Na nedostatek stavebních kapacit od loňska narážejí radnice na Vysočině, do některých výběrových řízení se nikdo nepřihlásil nebo přišly příliš vysoké nabídky cen. Pro kraj to je podle Novotného zatím výjimečná zkušenost. "Nám se to doposud buď nestávalo, nebo jsme poslední dobou byli třeba na hranici předpokládané ceny nebo kousek nad, ale nebylo to tak výrazně vysoko," uvedl.

Zakázka s celkovou předpokládanou hodnotou skoro 70 milionů korun se kromě oprav necelého kilometru vozovky II/406 týkala i prací, které nechá udělat radnice. Město bude platit obnovu technických sítí pod povrchem, veřejného osvětlení, úpravu chodníků a části parkoviště. Nabídky překročily očekávanou cenu výrazněji u městské části zakázky. Radní Třeště záležitost projednají v příštím týdnu.

"Je to určitě komplikace," řekl ČTK třešťský starosta Vladislav Hynk (KDU-ČSL) k výsledku zakázky. Zároveň uvedl, že se letos měla uskutečnit jen část prací a zbývající měly být hotovy do srpna 2020. Na podzim bude kraj s městem hledat firmu, která celou stavbu udělá v příštím roce. "Koncový termín budeme posouvat z konce srpna někdy do října," uvedl Hynk. Doufá, že v novém výběrovém řízení na podzim přijdou výhodnější nabídky.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (36.8 + 44.9) *

Zpět na přehled