Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Kraj chce zajistit autobusy, i pokud nevyjde výběr dopravců

Kraj chce zajistit autobusy, i pokud nevyjde výběr dopravců

Kraj chce zajistit autobusy, i pokud nevyjde výběr dopravců

24.4.2018 13:29, Zdroj: ČTK

Karlovy Vary - Karlovarský kraj chce zajistit autobusovou dopravu i v případě, že se do konce roku nepodaří vybrat provozovatele pro krajem dotované linky. Jako pojistku proto uzavře i krátkodobější smlouvy s dopravci na dobu maximálně dvou let, řekl dnes novinářům náměstek hejtmanky Martin Hurajčík (ANO).

"Děláme velké výběrové řízení na základě rozhodnutí Evropské komise o dopravě. Chceme, aby se obyvatelé dostali k doktorům, na nákup a nemůžeme si dovolit, aby nejezdily autobusy. Takže paralelně s touto zakázku připravujeme takzvané náhradní smlouvy. V případě, že by soutěž šla například k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a nám se výběrové řízení prodloužilo," uvedl Hurajčík.

Karlovarský kraj chce do 1. ledna 2019 v tendru vybrat dopravce, kteří by zajišťovali veřejnou dopravní obslužnost po dobu osmi až deseti let. Vhledem ke komplikovanosti zakázky se ale může stát, že se firmy budou odvolávat a soutěž do konce roku nebude dokončena.

Dopravci budou soutěžit ve třech regionech kraje a navíc část území budou moci pokrývat i menší dopravci. Celkem jde přitom o zhruba 180 milionů korun ročně, které Karlovarský kraj dává na autobusovou dopravní obslužnost.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (21.2 + 41.5) *

Zpět na přehled