Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 27. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Kraj bude opět hledat firmu na laboratoře v nemocnici Trutnov

Kraj bude opět hledat firmu na laboratoře v nemocnici Trutnov

Kraj bude opět hledat firmu na laboratoře v nemocnici Trutnov

18.9.2018 11:37, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Královéhradecký kraj bude podruhé hledat firmu na stavbu laboratoří a transfuzního oddělení Oblastní nemocnice v Trutnově. Hodnota stavby je asi 164 milionů korun. První soutěž kraj letos na jaře zrušil, protože ani jeden ze tří přihlášených účastníků nesplnil podmínky výběrového řízení. Novinářům to dnes řekl radní pro investice a majetek Václav Řehoř (ODS).

"Aktualizovali jsme projektovou dokumentaci s ohledem na dotazy, které přišly během první soutěže. Úpravou prošel i rozpočet. Maximální nabídkovou cenou je nyní částka 163,5 milionů korun," uvedl Řehoř. Součástí tendru je i opce na stavbu objektu ředitelství nemocnice v hodnotě až 49 milionů korun. Zda se ředitelství bude stavět, kraj dosud nerozhodl. Včetně zdravotnických technologií má celý projekt hodnotu 265 milionů korun.

Stavba by mohla začít v únoru 2019. Stavbaři nejprve přestaví objekt oddělení lékařské mikrobiologie a imunologie. Ve druhé etapě zdemolují budovu oddělení klinické biochemie, na jehož místě vznikne pracoviště konsolidovaných laboratoří. V nové budově laboratoří bude zřízeno i transfuzní a hematologické oddělení a oddělení nukleární medicíny. V poslední etapě, kterou řeší opce, by mohla být budova současného oddělení nukleární medicíny přestavěna na ředitelství.

Oblastní nemocnice Trutnov ročně hospitalizuje zhruba 13.000 pacientů a dělá přes 4000 operací. Nemocnice disponuje 300 akutními lůžky a zaměstnává 620 zaměstnanců, z toho 91 je lékařů.

Hlavní investicí kraje ve zdravotnictví je přestavba Oblastní nemocnice Náchod za 1,3 miliardy korun, zahájená letos v dubnu. Stavba dvou nových nemocničních objektů by měla být hotová zhruba v polovině roku 2020. V nemocnici Jičín kraj na léta 2019 až 2021 plánuje výstavbu klinických laboratoří a onkologie, vrátnice a lékárny za 530 milionů korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (23.8 + 15.1) *

Zpět na přehled