Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 23. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Koupaliště v Penčicích bude mít novou úpravnu vody za 4 mil.Kč

Toto jsou komerční sdělení. Vz24.cz neovlivňuje obsah komerčních sdělení a není jejich autorem.

Koupaliště v Penčicích bude mít novou úpravnu vody za 4 mil.Kč

Koupaliště v Penčicích bude mít novou úpravnu vody za 4 mil.Kč

11.3.2017 09:36, Zdroj: ČTK

Přerov - Letní koupaliště v přerovské místní části Penčice se letos dočká nové technologie na úpravu vody. Investice vyjde na čtyři miliony korun, přerovští radní již schválili vypsání veřejné zakázky na opravu systému recirkulace bazénové vody. ČTK o tom informovala mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová. Vyhledávané koupaliště otevře letos již 31. letní sezonu, v létě sem zamíří i přes 1000 lidí denně. Výjimečné je i tím, že sem mohou zamířit i nudisté. K dispozici mají celou terasu.

"Počítáme s tím, že na stávající rozvody upravené vody bude napojeno nové zařízení úpravny bazénové vody - čerpadla a pískové filtry doplněné o měřící a dávkovací stanici včetně technologických rozvodů," uvedl náměstek přerovského primátora Petr Měřínský (ANO). V další části podle něj dojde ke zhotovení nového rozvodu vody - výtlaku vody do bazénu.

Do modernizace penčického koupaliště investovalo město i v předchozích letech. V roce 2008 tu byly pořízeny nové turnikety za 70.000 korun, o rok později dostaly děti novou skluzavku téměř za 750.000 korun, v roce 2013 se za 1,7 milionu korun zrekonstruovala terasa. Před třemi lety prošel rekonstrukcí dětský bazén v hodnotě 1,1 milionu korun, další investicí byla oprava fasády za 150.000 korun a oplocení areálu za téměř 100.000 korun.

Areál v místní části Penčice patří k nejvíce navštěvovaným koupalištím na Přerovsku. Otevírá se obvykle podle počasí na konci června a rekreovat se zde mohou lidé do první poloviny září. Loni sem zamířilo 7385 návštěvníků, návštěvnost však tehdy byla stejně jako na ostatních koupalištích v Olomouckém kraji podstatně nižší kvůli počasí. Předloni penčické koupaliště hlásilo návštěvnost za letní sezonu 17.728 lidí. Areál pojme tisícovku zákazníků, ve vodě může najednou pobývat až 250 lidí.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (3.7 + 0.8) *

Zpět na přehled