Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Koalice Prahy 10 zveřejnila program, chce zlepšit parkování

Koalice Prahy 10 zveřejnila program, chce zlepšit parkování

Koalice Prahy 10 zveřejnila program, chce zlepšit parkování

5.2.2019 16:26, Zdroj: ČTK

Praha - Vedení Prahy 10 chce zlepšit komunikaci radnice a zapojení obyvatel do rozhodování městské části, investovat do zanedbaného majetku, budovat nová kulturní a sportovní zařízení či zlepšit parkování. Vyplývá to z dnes zveřejněného programového prohlášení nové koalice Vlasty (KDU-ČSL, STAN, Desítka pro domácí, nezávislí), Pirátů a ODS.

"Naším cílem je otevřená, efektivně a odpovědně hospodařící městská část, která usiluje o všestranný rozvoj celého svého území a zároveň naslouchá svým obyvatelům," uvedla starostka Renata Chmelová (Vlasta). Dodala, že se rada zavázala zpracovat strategický plán rozvoje Prahy 10.

Mezi konkrétní kroky, které programové prohlášení slibuje, patří zvýšení počtu parkovacích míst, zprovoznění kina Vzlet a zřízení letního kina, zahájení rekonstrukce Strašnického divadla, výstavba nové mateřské školy nebo zlepšení fungování městských akciových společností. Vedení radnice chce také začít řešit rozvoj obchodních center Cíl, Květ, Astra a Skalka a navrhnout další postup ohledně chátrajícího kulturního domu Eden.

V otázce otevřené radnice slibuje koalice opětovné zavedení radničních novin, zavedení on-line rozklikávacího rozpočtu či lepší informování o veřejných zakázkách, stejně jako zlepšení jejich kvality. Plánuje také přepracování urbanistické studie brownfieldu Bohdalec - Slatiny, kterou Chmelová v minulosti kritizovala.

V minulém volebním období v Praze 10 vládla koalice TOP 09, ČSSD, ODS, Zelených, nezávislých a dvou nezařazených zastupitelů pod vedením starosty Vladimíra Nováka (dříve ČSSD). Chmelová působila v zastupitelské opozici, od roku 2016 je senátorkou.

Praha 10 je podle počtu obyvatel po Praze 4 druhou největší pražskou městskou částí, žije v ní zhruba 110.000 lidí. Zahrnuje celé Vršovice, většinu Strašnic a Malešic a části Záběhlic, Michle, Vinohrad, Hrdlořez, Hloubětína a Žižkova.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (48.0 + 30.2) *

Zpět na přehled