Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 20. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Klaus mladší je od října poslancem a expertem ODS pro školství

Klaus mladší je od října poslancem a expertem ODS pro školství

Klaus mladší je od října poslancem a expertem ODS pro školství

13.3.2019 22:04, Zdroj: ČTK

Praha - Vizitka Václava Klause mladšího (49), jehož dnes poslanecký klub ODS vyzval k odchodu z klubu:

 

Datum a místo narození: 10. září 1969 v Praze

Vzdělání: Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze, obor matematika - geografie (1993)

Současná pozice: poslanec ve Sněmovně (od října 2017)

Kariéra: ředitel soukromého pražského gymnázia PORG (1998 až 2014) a poté sítě škol PORG v Praze a Ostravě.

Stranická příslušnost: ODS (2002 až 2008, od 2016), do strany se po sporech vrátil; zastává pozici experta ODS pro školství.

Rodina: je synem bývalého českého premiéra a prezidenta Václava Klause a bývalé velvyslankyně na Slovensku Livie Klausové; je podruhé rozvedený a má čtyři děti.

Ostatní:

- Poslanecký klub ODS jej dnes vyzval k odchodu z klubu. Podle něj Klaus svým jednáním stranu dlouhodobě poškozuje. Klaus ale řekl, že výzvě nevyhoví a pokud bude vyloučen, obrátí se k voličům.

- Klaus v úterý přirovnal schvalování zákonů ve Sněmovně kvůli předpisům Evropské unie k rozhodování židovských výborů o složení transportů do nacistických koncentračních táborů. Poslanci ODS považují výrok za nepřijatelný a distancují se od něj.

- Loni v srpnu si mezi straníky vysloužil kritiku za článek, v němž zpochybnil českou vojenskou misi v Afghánistánu. Podle stranické kolegyně Jany Černochové v něm Klaus uváděl nepravdivé informace. Doporučila mu, aby se věnoval školství, "kterému docela rozumí".

- Je známým kritikem Evropské unie, která podle něj omezuje demokracii členských států. Rád by také prosadil předlohu, která by až na některé výjimky zaručovala svobodu slova na internetu, zejména na sociálních sítích. Vláda však letos jeho návrh nepodpořila.

- Na ředitelskou funkci v gymnáziu PORG rezignoval v roce 2014 kvůli neshodám s předsedou správní rady Martinem Romanem.

- V předvolební kampani v prezidentských volbách v roce 2013 se mimo jiné ostře ve svých příspěvcích vymezoval proti jednomu z kandidátů, Karlu Schwarzenbergovi.

- V médiích se často vyjadřuje zejména k problematice vzdělávání a školského systému. Staví se například proti inkluzi, požaduje jednu úroveň státní maturity či více pravomocí pro ředitele škol.

- Ke svým zájmům řadí šachy, cyklistiku či psaní blogu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (31.6 + 47.0) *

Zpět na přehled