Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 23. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Klaus jmenuje Stanjuru, Peake a Mlsnu do ministerských pozic

Klaus jmenuje Stanjuru, Peake a Mlsnu do ministerských pozic

Klaus jmenuje Stanjuru, Peake a Mlsnu do ministerských pozic

12.12.2012 10:12, Zdroj: ČTK

Praha - Prezident odpoledne jmenuje současného předsedu poslanců ODS Zbyňka Stanjuru ministrem dopravy. Zároveň pověří vicepremiérku a šéfku strany LIDEM Karolínu Peake řízením resortu obrany a jejího dosavadního náměstka Petra Mlsnu jmenuje do funkce ministra bez portfeje - předsedy legislativní rady vlády. Nové členy kabinetu prezidentovi k jmenování navrhl premiér Petr Nečas (ODS).

Stanjura ve funkci nahradí člena LIDEM Pavla Dobeše. Jeho úkolem bude připravit úřad na sloučení s ministerstvem průmyslu. Na vytvoření jednotného ministerstva hospodářství se dohodla šéfka LIDEM Peake s předsedou vlády Nečasem.

Peake v čele obrany vystřídá Alexandra Vondru (ODS), který vedení úřadu opustil v pátek. Ministrovu odbornou erudici kladně hodnotil nejen Klaus, ale i opoziční sociální demokracie. Vondrovu vládnímu angažmá ale uškodila kauza s údajně předraženou zakázkou v době českého předsednictví Evropské unii. Jako vicepremiér byl Vondra ve vládě Mirka Topolánka (ODS) za předsednictví zodpovědný.

Klaus naopak vyjádřil pochyby nad tím, zda převážně mužský kolektiv armády přijme Peake za svou. Podle Nečase by se politici měli vyvarovat výroků, které hodnotí osobnost či pohlaví kandidátů na ministry. Autoritu si podle něj politik buduje svou prací. Předseda vlády také dnes poukázal na další ženy ve stejných funkcích v zemích Severoatlantické aliance.

Ministerstva dopravy a obrany si mezi sebou vyměnily ODS a LIDEM. Součástí dohody bylo i jmenování Mlsny ministrem bez portfeje. Podle Peake se tím zachová poměr zástupců jednotlivých koaličních stran ve vládě. 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (6.1 + 0.7) *

Zpět na přehled