Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 26. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Klaus dnes na Hradě přijme ministra obrany Vondru

Klaus dnes na Hradě přijme ministra obrany Vondru

Klaus dnes na Hradě přijme ministra obrany Vondru

3.9.2010 08:44, Zdroj: ČTK

Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) dnes míří na Pražský hrad za prezidentem Václavem Klausem. Jako další člen nové vlády přichází za hlavou státu v době, kdy jeho ministerstvo čelí dalšímu podezření z korupce. Prezident si v posledních týdnech postupně zve k diskusi členy koaliční vlády premiéra Petra Nečase (ODS).

Vondra vstoupil do úřadu se silnými prohlášeními, podle nichž chce vyčistit armádu od korupce a dát jí pevnou koncepci. Zatím ale musí hlavně reagovat na nově odhalené případy údajné korupce v armádě.

Nejnověji deník Mladá fronta Dnes na základě skrytého záznamu uvedl, že náměstek ministra obrany Jaroslav Kopřiva domlouval provizi za stamilionovou zakázku na nákup minometů. Vondra ho v reakci na tyto informace z funkce odvolal a oznámil sérii dalších kroků.

Armádní zakázky nechá prověřit a do budoucna chce dodat mnohdy kritizovaným nákupům ministerstva na důvěryhodnosti. Prohlásil přitom, že je třeba "useknout chapadla chobotnici, která se bez pochybnosti dostala i do poměrně vysokých pater české politiky".

Prezident Klaus je z titulu své funkce vrchní velitel armády a člen bezpečnostní rady státu. K ožehavým tématům v armádě v minulosti zaujímal ostrá stanoviska. Postavil se například za vojáky, kteří odmítali povinné očkování proti prasečí chřipce. V souvislosti se skandály vojáků, kteří v Afghánistánu nosili nacistické symboly, Klaus prohlásil, že česká armáda by měla být primárně určena k obraně vlasti, zahraniční mise jsou podle něj jen doplňkem.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (49.3 + 27.6) *

Zpět na přehled