Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Klaus: Americké obchodní komoře nejde o boj s korupcí, ale o zisk

Klaus: Americké obchodní komoře nejde o boj s korupcí, ale o zisk

Klaus: Americké obchodní komoře nejde o boj s korupcí, ale o zisk

17.3.2010 16:01, Zdroj: ČTK

Prezident Václav Klaus dnes kritizoval snahu americké obchodní komory v ČR o protikorupční opatření. Americkým firmám podle něj nejde o boj proti korupci, ale o vlastní zisky. Klaus to řekl v diskusi s účastníky dnešního žofínského fóra.

"Hodnotím ji s minusovým znaménkem. Tito lidé, těm nejde o protikorupční prostředí. Těm jde o zisky pro své firmy a prokázali to za 20 let existence této komory u nás dostatečně," reagoval Klaus na dotaz, co si myslí o iniciativě americké obchodní komory v ČR.

Komora zastřešuje téměř 500 firem včetně gigantů jako Microsoft, Philip Morris či IBM. Hospodářské noviny minulý týden napsaly, že dává dohromady speciální tým, který v rámci boje proti korupci připraví ještě před květnovými sněmovními volbami radikální novelu zákona o veřejných zakázkách.

Američtí byznysmeni tak podle HN reagují na to, že prakticky nemají šanci dosáhnout na státní zakázky, které naopak za nejasných podmínek dostávají firmy s neznámými vlastníky. "Budeme chtít od politiků slib, že tu novelu prosadí během prvních tří měsíců existence nové vlády. Tím ukážou, jak boj s úplatky myslí vážně," řekl HN ředitel komory Weston Stacey.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (28.9 + 45.7) *

Zpět na přehled