Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Klatovský pozemkový úřad dostal pokutu 50.000 Kč od ÚOHS

Klatovský pozemkový úřad dostal pokutu 50.000 Kč od ÚOHS

Klatovský pozemkový úřad dostal pokutu 50.000 Kč od ÚOHS

18.3.2010 15:20, Zdroj: ČTK

Pozemkový úřad v Klatovech musí zaplatit pokutu 50.000 korun, kterou dostal od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Důvodem byla pochybení ve veřejné zakázce za 6,8 milionu Kč na výstavbu a rekonstrukci polních cest v katastrálním území Chudenín a Hadrava, řekl dnes ČTK předseda ÚOHS Petr Rafaj. Pokutu udělil antimonopolní úřad loni, pozemkový úřad se ale odvolal k předsedovi ÚOHS. Rafaj podaný rozklad zamítl. Pozemkový úřad se může obrátit na soud.

Pochybení klatovského pozemkového úřadu podle Rafaje prodražilo zakázku. "Uvedený způsob nastavení zadávacích podmínek a následný přístup k posouzení jejich splnění se zcela příčí smyslu a účelu úpravy zadávání veřejných zakázek, čili úspoře veřejných investičních zdrojů," uvedl.

"Rozhodnutí jsme obdrželi asi před dvěma týdny. Náš nadřízený Ústřední pozemkový úřad a legislativní odbor ministerstva zemědělství nyní rozhodují, jaký bude další postup," řekl dnes ČTK ředitel Pozemkového úřadu v Klatovech Zbyněk Weber. O tom, zda se ministerstvo odvolá k soudu, zatím nebylo rozhodnuto.

Pozemkový úřad zájemcům o zakázku poskytl neúplnou zadávací dokumentaci. Neobsahovala limitní jednotkové ceny pro jednotlivé položky v části dokumentace. Použil ale odkaz na komerční produkt, který není bezplatně přístupný a ne všechny firmy jej využívají.

Tento postup by ještě podle Rafaje nemusel být v rozporu se zákonem, pokud by pozemkový úřad do zadávací dokumentace limitní hodnoty jednotkových cen uvedl. "Protože tak neučinil, bylo v důsledku tohoto kroku vyloučeno celkem pět uchazečů, přestože jejich celkové nabídkové ceny byly až o 30 procent nižší než nabídková cena vybraného uchazeče společnosti AGROSTAV Horšovský Týn," uvedl Rafaj.

Jediným důvodem pro jejich vyloučení tak podle něj byla pouze skutečnost, že v některých konkrétních cenových položkách byla předložená cena vyšší než jednotková, ač se v konečném součtu jednalo o marginálii.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (26.5 + 40.4) *

Zpět na přehled