Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Klášterec nad Ohří musí zatím zaplatit čtvrtmilionovou pokutu

Klášterec nad Ohří musí zatím zaplatit čtvrtmilionovou pokutu

Klášterec nad Ohří musí zatím zaplatit čtvrtmilionovou pokutu

9.6.2015 10:43, Zdroj: ČTK

Brno - Klášterec nad Ohří na Chomutovsku musí zatím zaplatit čtvrtmilionovou pokutu, kterou dostal letos od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Město chybovalo v tendrech na energetické úspory základních škol Petlérská a Krátká. Klášterecká radnice s rozhodnutím nesouhlasí a podala žalobu, Krajský soud v Brně ale zamítl návrh na přiznání jejího odkladného účinku. ČTK to řekla mluvčí soudu Lenka Smutná Polachová.

Město podle předsedy ÚOHS Petra Rafaje porušilo zákaz diskriminace při prokazování technických kvalifikačních předpokladů. Firmy musely předložit referenční zakázky, které se týkaly pouze staveb občanské vybavenosti.

"Tento požadavek ale nebyl předmětem zakázky odůvodněný a neodpovídal druhu, rozsahu a složitosti zakázky," uvedl už dříve Rafaj. Město podle něj omezilo okruh uchazečů o zakázku. Diskriminovalo dodavatele, kteří měli zkušenost se stejným typem zakázek i na typově jiných budovách, než jsou jen budovy občanské vybavenosti.

Postup města mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. Pokud by radnice postupovala v souladu se zákonem, mohla podle Rafaje dostat ekonomicky výhodnější nabídku. "Došlo by tak k úspoře veřejných prostředků," dodal.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (7.3 + 1.5) *

Zpět na přehled