Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Klasnová: Šmerda bude ministrem dopravy do očištění Bártova jména

Klasnová: Šmerda bude ministrem dopravy do očištění Bártova jména

Klasnová: Šmerda bude ministrem dopravy do očištění Bártova jména

19.4.2011 09:40, Zdroj: ČTK

Působení nestraníka Radka Šmerdy jako ministra dopravy je provizorní řešení. Bylo jednoznačně řečeno, že bude ministrem do doby, než Vít Bárta (VV) očistí své jméno, uvedla dnes v České televizi (ČT) místopředsedkyně Věcí veřejných a Poslanecké sněmovny Kateřina Klasnová, která se zúčastnila nočního jednání koalice.
    

Na jmenování Šmerdy do čela ministerstva dopravy místo Víta Bárty (VV), který podal demisi, se shodly koaliční strany. Šmerda působil od 90. let na ministerstvu obrany kde byl poradcem tehdejších náměstků Pavla Severy a Jaroslava Kopřivy a také posléze náměstkem ministryně obrany Vlasty Parkanové.
    

Podle Klasnové se stranám po úmorných jednáních podařilo resuscitovat koaliční projekt. "Jeho životaschopnost se projeví během několika málo dní či týdnů," řekla ČT. Věří, že někdejší šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jan Kubice, který v čele ministerstva vystřídá Radka Johna (VV), je zárukou kontinuity na ministerstvu vnitra.
    

Předseda VV zůstává vicepremiérem, odpovědný bude za boj s korupcí. Podle Klasnové bude v úzkém kontaktu s ministerstvem vnitra a s ministerstvem spravedlnosti. Věříme, že jako místopředseda pro boj s korupcí může garantovat plnění námi navržených protikorupčních opatření, poznamenala Klasnová. John již předtím zdůraznil, že pokud by se ukázalo, že tato funkce nemá reálnou náplň, tak je připraven odejít.
    

Klasnová ještě doplnila, že pro VV bylo také klíčové uhájit křeslo ministra školství Josefa Dobeše kvůli státním maturitám.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (9.7 + 6.4) *

Zpět na přehled