Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 18. 6. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Kladno vymáhá pokutu za nedokončenou opravu divadla

Kladno vymáhá pokutu za nedokončenou opravu divadla

Kladno vymáhá pokutu za nedokončenou opravu divadla

19.4.2017 14:58, Zdroj: ČTK

Kladno - Kladno vymáhá pokutu za nedokončenou opravu divadla společností CGM Czech v roce 2014. Právník městu radí, aby snížilo pokutu z 69 milionů korun na devět milionů, protože je podle něj nepřiměřená. ČTK o tom dnes informovala mluvčí kladenské radnice Lenka Růžková. Město s CGM Czech, která je v insolvenci, smlouvu ukončilo a rekonstrukci předloni dokončila jiná firma.

Kladenské divadlo bylo po pěti letech znovu oficiálně otevřeno před rokem. V roce 2014 vystřídal v čele města Dana Jiránka (ODS) Milan Volf (Volba pro Kladno). Rekonstrukce stála zhruba 160 milionů korun, z nich většinu pokryla evropská dotace. Dalších 15 milionů stálo vybavení.

Primátor Volf s návrhem na snížení smluvní pokuty souhlasí. "Minulé vedení města završilo diletantskou práci chybným vyúčtováním smluvní pokuty v dubnu 2014. Nejenže výše pokuty 69 milionů byla naprosto nepřiměřená, a tím i soudně nevymahatelná, navíc byla i chybně vypočítaná," uvedl primátor Volf. Podle bývalého náměstka primátora Miroslava Bernáška (ODS) smlouvu společnost podepsala a její podobu schválil i poskytovatel evropské dotace ROP Střední Čechy. "Nikdo nepředpokládal to, že firma CGM půjde do konkurzu," uvedl Bernášek.

Ceny účastníků tendru s nejlevnějšími nabídkami se podle něj lišily jen o jeden či dva miliony, u vítěze tedy nebyla cena nijak podezřele nízká. Až loni začal platit nový zákon, podle kterého zadavatelé mají více kritérií k hodnocení kvality nabídek, ne pouze cenu. Navíc město už mělo se společností dobrou zkušenost, v roce 2011 dělala zateplení velkého bytového domu za několik milionů korun.

Pokutu město počítalo z doby prodlení, očekávalo se, že v nejhorším případě půjde maximálně o týdny. Jenže tím, že firma skončila v insolvenčním řízení, se doba výrazně prodloužila.

Když CGM Czech přestala plnit harmonogram prací, hrozilo, že město přijde o dotaci. Minulé vedení radnice tak vypovědělo smlouvu, připravilo nový tendr a vyjednalo prodloužení lhůty pro proplacení dotace o jeden rok.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (20.4 + 12.8) *

Zpět na přehled