Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Kladno nechá zkontrolovat starší faktury za občerstvení

Kladno nechá zkontrolovat starší faktury za občerstvení

Kladno nechá zkontrolovat starší faktury za občerstvení

22.1.2019 14:23, Zdroj: ČTK

Kladno  - Kladno nechá zkontrolovat faktury na občerstvení z minulých let, prověří, zda objednávky byly zadány podle zákona. Bývalé vedení města uvádí, že vše je v pořádku, protože objednávky byly zadány městské společnosti. Podle současného primátora Dana Jiránka (ODS) jde celkem o více než pět milionů korun za roky 2017 a 2018 a mohl být porušen zákon o registru smluv nebo zákon o zadávání veřejných zakázek. Kladenští zastupitelé v pondělí rozhodli, že faktury prověří kontrolní výbor.

"My jsme začali dostávat faktury, ke kterým v systému města ani v registru smluv nebylo nic," uvedl Jiránek. Podle něj šlo o faktury z let 2017 a 2018 a některé byly antedatované.

"Vše se váže k akcím," řekl ČTK bývalý primátor Kladna Milan Volf (Volba pro Kladno). Podle něj se v případě, kdy se objednávky týkají městské společnosti, vypisovat tendr nemusí. Celkově podle něj byly výdaje vysoké, protože se konalo výrazně více kulturních akcí. I pohoštění na nich bylo na dobré úrovni, což přispělo například k dobrému renomé a diváckému zájmu o divadlo i o další kladenské kulturní akce, uvedl Volf. Podle Jiránka by roční přiměřené náklady města na reprezentaci, tedy i občerstvení na akcích a rautech, měly činit kolem 400.000 korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (40.7 + 40.5) *

Zpět na přehled