Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 19. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Kladno chce nový systém sdílených kol, nynější elektrokola končí

Kladno chce nový systém sdílených kol, nynější elektrokola končí

Kladno chce nový systém sdílených kol, nynější elektrokola končí

21.2.2019 13:52, Zdroj: ČTK

Kladno - Kladno chce nový systém sdílených kol, vypíše tendr na dodavatele. Současná elektrokola kvůli vysokým nákladům končí. Nevyužitý kredit uživatelům kol město vrátí. ČTK o tom dnes informovala mluvčí kladenské radnice Štěpánka Filipová. Systém elektrokol zavedlo minulé vedení města, podle nynějšího vedení je jeho provoz nevýhodný.

Kromě vysokých nákladů placených z městských peněz, které dosud činily sedm milionů korun, poukazuje radnice na další problémy. "Bohužel, dostatečně nebyla řešena ani otázka zabezpečení elektrokol," uvedl primátor Kladna Dan Jiránek (ODS). Podle něj bude v zadání tendru klíčová dostupnost služby a její udržitelnost.

"Nevyužitý kredit bude uživatelům vrácen v hotovosti na recepci Sport Hotelu Sletiště každý všední den od 6:00 do 17:00 hodin. Více informací případně sdělí call centrum Freebike (607 035 793)," uvedl radní pro sport a cestovní ruch Jiří Chvojka (ANO). Nevyužitý kredit se bude vracet podle občanského zákoníku po dobu tří let. Pro vrácení se bude třeba prokázat loginem a PINem Freebike účtu, po vyplacení bude účet deaktivován.

Bývalý primátor Milan Volf (Volba pro Kladno) už dříve řekl, že systém elektrokol fungoval dobře, loni měl 28.000 výpůjček, letos město očekávalo dvojnásobný zájem. S nynějším vedením města se také neshodne na konečných nákladech na jednu jízdu, která podle Jiránka činila 300 až 500 korun a podle Volfa kolem 125 korun. Město dotuje například i městskou hromadnou dopravu miliony korun ročně.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (44.0 + 0.4) *

Zpět na přehled