Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Kladno a jeho městská společnost zaplatí pokutu 150.000 korun

Kladno a jeho městská společnost zaplatí pokutu 150.000 korun

Kladno a jeho městská společnost zaplatí pokutu 150.000 korun

23.4.2019 14:14, Zdroj: ČTK

Brno - Město Kladno a městská společnost Sportovní areály města Kladna (SAMK) dostaly od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokuty 85.000 korun a 65.000 korun za chyby při zakázce na systém sdílených elektrokol v Kladně. Úřad to uvedl na svém webu. Pokuta, proti které město i SAMK podaly rozklad, je pravomocná, rozhodnutí potvrdil předseda úřadu Petr Rafaj.

Město objednalo loni v dubnu u společnosti Homeport 40 elektrokol pro systém sdílených kol v hodnotě 1,9 milionu korun. Zakázku Kladno zadalo bez výběrového řízení s odůvodněním, že jde o zakázku podlimitní, když její hodnota nedosahuje dvou milionů korun.

O měsíc později ale městská společnost Sportovní areály města Kladna objednala u stejného dodavatele desetizámkové dobíjecí stanice pro elektrokola s registračním terminálem a 24 náhradních baterií pro elektrokola v celkové hodnotě 1,3 milionu korun. I tato zakázka byla zadána přímo bez výběrového řízení jako podlimitní.

Podle rozhodnutí ÚOHS ale šlo o jednu zakázku, jejíž hodnota převyšuje dva miliony korun, a měla na ni být vyhlášena veřejná soutěž.

"Obě zakázky jsou určené pro město Kladno, i když druhým zadavatelem je městská společnost. Navíc obě zakázky plnil stejný dodavatel. Navíc spolu obě zakázky úzce souvisí, protože samotná elektrokola by nemohla plnit zamýšlený účel bez dodání dobíjecích stanic. Jsou tedy součástí jednoho funkčního celku," uvedl mluvčí ÚOHS Martin Švanda.

Město Kladno má za pochybení do dvou měsíců zaplatit 85.000 korun, SAMK 65.000 korun. Rozhodnutí předsedy úřadu mohou obě instituce napadnout žalobou u Krajského soudu v Brně, to ale povinnost zaplatit povinnost neodkládá.

O podání rozkladu a zároveň o tom, že město do soudního sporu nepůjde, rozhodli letos v lednu kladenští zastupitelé. Podle primátora Dana Jiránka (ODS) by případný soudní spor stál město víc, než činí samotná pokuta, protože i v případě výhry by Kladno náklady na spor hradilo, což by mohlo být více než samotná pokuta. Jiránek to řekl ČTK v lednu. O zadání zakázky rozhodovalo bývalé vedení města v čele s bývalým primátorem Milanem Volfem (Volba pro Kladno).

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (6.7 + 26.6) *

Zpět na přehled