Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Keřka povede ŘSD v Karlovarském kraji

Keřka povede ŘSD v Karlovarském kraji

Keřka povede ŘSD v Karlovarském kraji

11.6.2012 09:20, Zdroj: vz24.cz

Karlovy Vary - Šéf Ředitelství silnic a dálnic David Čermák jmenoval do čela karlovarského ŘSD nového muže. Je jím Petr Keřka, nechvalně proslulý účastník slavné „karlovarské losovačky“, jejíž záznam na serveru YouTube.com vidělo 150 000 diváků. Keřka se do čela ŘSD navíc dostal bez výběrového řízení. Tvrdí to deník Právo.

Keřku do funkce prý Čermák jmenoval na přímé doporučení ministra dopravy Pavla Dobeše. Dobeš pro Právo připustil, že se o známou losovačku zajímá a chce od Keřky získat všechny informace: „V sobotu jsem panu Keřkovi volal a požádal jsem ho, aby mi přímo na e-mail poslal dopis ohledně této problematiky. Počkám si na ten dopis a doufám, že bude natolik vysvětlující, že dojdu k závěru, že to tak může být. Pokud ne, budu se do toho dále vkládat.“ Zároveň ale odmítl, že by tlačil na jeho jmenování do čela krajské ŘSD.

Karlovarská losovačka se stala symbolem machinací s veřejnými zakázkami. V miliardovém tendru na stavbu multifunkční haly rozhodovali o účastnících užšího výběru losováním. Losující muž vytáhl z osudí první tři účastníky normálně, poslední dva lístečky s názvy firem ale podezřele pomalu. Antimonopolní úřad za manipulaci výběrového řízení udělil karlovarskému magistrátu půlmilionovou pokutu.

Autor: Michal Kolezsar, redaktor vz24.cz

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (40.2 + 12.9) *

Zpět na přehled