Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » KDU chce, aby Babiš vysvětlil opatření ke zlepšení výběru DPH

KDU chce, aby Babiš vysvětlil opatření ke zlepšení výběru DPH

KDU chce, aby Babiš vysvětlil opatření ke zlepšení výběru DPH

28.4.2015 13:03, Zdroj: ČTK

Praha - Lidovci chtějí na některé z příštích koaličních rad od ministra financí Andreje Babiše (ANO) vysvětlit, jaké konkrétní kroky dělá jeho resort pro zlepšení výběru DPH. Na tiskové konferenci to dnes řekl jejich místopředseda a ministr zemědělství Marian Jurečka. Má dojem, že stát zatím nevyužívá všechny prostředky pro zlepšení výběru daní.

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) tvrdí, že zavedení nových mechanismů proti daňovým únikům nepřineslo lepší výběr daně z přidané hodnoty. Daňové úniky na DPH podle něj rostou od roku 2011 a předloni vystoupaly na 105 miliard korun. Česko podle statistik vybírá DPH hůře, než je průměr v Evropské unii.

"Nechci se zříkat spoluzodpovědnosti, ale právě protože jsme koaliční partneři a ta situace nás zajímá, tak chceme mít opravdu podrobné informace a vědět, že ty pozitivní kroky se připravují a přijdou," uvedl Jurečka. Od ministerstva financí chtějí lidovci detailní informaci o konkrétních opatřeních v oblasti. "Rád se nechám příjemně překvapit. Zatím mám spíše dojem, že nevyčerpáváme všechny možnosti, jak tu činnost zefektivnit," podotkl také ministr zemědělství.

O výběru daní bude koaliční rada jednat už dnes. Lidovci na ní v písemné formě dodají připomínky k elektronické evidenci tržeb, kterou chce Babiš vládě předložit příští týden.

Jurečka se dnes vyjádřil také k diskusím o novém předsedovi Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Vláda v pondělí jeho výběr odložila. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) prosazuje pokračování dosavadního šéfa úřadu Petra Rafaje. Podle Jurečky by ale úřad mohl fungovat podstatně lépe. Odmítl také, že by lidovci podpořili Rafaje výměnou za podporu v jiné personální otázce.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (27.8 + 35.5) *

Zpět na přehled