Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 24. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Kauzu soudce Elischera začne příští měsíc řešit pražský soud

Kauzu soudce Elischera začne příští měsíc řešit pražský soud

Kauzu soudce Elischera začne příští měsíc řešit pražský soud

13.6.2019 12:02, Zdroj: ČTK

Praha - Korupční kauzu soudce Vrchního soudu v Praze Ivana Elischera bude řešit pražský městský soud, a to od 24. července. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí městského soudu Markéta Puci. Instituce usilovala o to, aby věc dostal kvůli nestrannosti na starosti soud, který na rozdíl od ní nespadá do obvodu "Elischerova" vrchního soudu. Nejvyšší soud jí však podle Puci nevyhověl, pouze stanovil, že případné odvolání poputuje k Vrchnímu soudu v Olomouci.

Elischer čelí obžalobě z toho, že ovlivňoval rozhodování svého senátu ve prospěch některých stíhaných Vietnamců, kteří mu za to platili. Za zneužití pravomoci a přijímání úplatků mu hrozí až 12 let vězení a také trest propadnutí majetku.

Elischerův domovský soud je Městskému soudu v Praze věcně i místně nadřazený. Rozhoduje mimo jiné o odvoláních podaných proti verdiktům městského soudu. V kauze navíc figurují jako svědci i někteří Elischerovi kolegové z řad soudců. Proto se předsedkyně příslušného soudního senátu městského soudu Veronika Cukerová počátkem dubna obrátila na Nejvyšší soud s návrhem, aby tuto trestní věc přidělil jinam.

Elischer strávil po svém loňském zadržení zhruba měsíc ve vazbě. Z rozhodnutí ministra spravedlnosti nesmí soudit, a to až do pravomocného skončení trestního stíhání. Vinu odmítá, policii už dříve označil za neobjektivní a podjatou.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (25.0 + 30.2) *

Zpět na přehled