Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Kašperské Hory dostaly od ÚOHS pokutu 50.000 korun

Kašperské Hory dostaly od ÚOHS pokutu 50.000 korun

Kašperské Hory dostaly od ÚOHS pokutu 50.000 korun

7.7.2010 16:42, Zdroj: ČTK

Kašperské Hory budou muset zaplatit pokutu 50.000 korun. Uložil ji pravomocně Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Důvodem jsou chyby v tendru na archeologický průzkum na náměstí v Kašperských Horách. ČTK to sdělil předseda ÚOHS Petr Rafaj.
    Podle starostky Kašperských Hor Aleny Balounové město zváží podání žaloby ke Krajskému soudu v Brně. Nejdříve se však poradí s právníky a důkladně prostuduje druhostupňové rozhodnutí ÚOHS.
    Výběrového řízení se zúčastnily pouze dvě firmy. Nabídku společnosti ZIP o. p. s., která byla v tendru nejnižší, zadavatel vyloučil, aniž by si od firmy vyžádal zdůvodnění mimořádně nízké nabídkové ceny. Výběrové řízení tak nebylo podle Rafaje transparentní, neboť město neumožnilo společnosti její nabídkovou cenu kvalifikovaně obhájit.
    Institutu mimořádně nízké nabídkové ceny má podle ÚOHS chránit zadavatele před situací, kdy uchazeč v nabídce uvede nereálnou cenu, za niž veřejnou zakázku nelze realizovat. Posouzení nabídkových cen je v pravomoci hodnotící komise. Ta by podle Rafaje měla v zájmu zachování principu transparentnosti specifikovat, v čem spatřuje nereálnost nabídkové ceny a vyžádat si od firmy dodatečné zdůvodnění. To se v daném případě nestalo. Kašperské Hory již uzavřely smlouvu o dílo se společností ARCHAIA Jih, o. p. s.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (24.0 + 40.5) *

Zpět na přehled