Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Karlovy Vary zvýši limit na zakázky bez uveřejnění na 300.000 Kč

Karlovy Vary zvýši limit na zakázky bez uveřejnění na 300.000 Kč

Karlovy Vary zvýši limit na zakázky bez uveřejnění na 300.000 Kč

29.3.2019 13:36, Zdroj: ČTK

Karlovy Vary - Karlovy Vary změní pravidla pro zadávání veřejných zakázek. Z 60.000 na 300.000 korun se zvýší peněžní hranice pro vypsání zakázky zjednodušenou formou bez zveřejnění. Zastupitelé ale dostanou možnost účastnit se jednání výběrových komisí u zakázek nad 300.000 korun. Podle náměstka primátorky Petra Bursíka (ODS) se tím sníží administrativa.

"My jsme umožnili větší pružnost a operativu magistrátu, ale na druhou stranu jsme zpřísnili kontrolu, která spočívá v tom, že materiály budou parafovány od dvou zástupců vedení města a na výběrových řízeních budou zástupci kohokoli ze zastupitelstva města. I kontrola ve vztahu k zákonu o zadávání veřejných zakázek bude přísnější," uvedl Bursík (ODS).

Dosud mělo město nastavená pravidla, která rozdělovala zakázky do pěti kategorií. Zakázky na dodávky a služby od 60.000 korun a stavební práce od 100.000 korun už musely odbory vyvěsit na internet. Nyní bude na zadavateli, aby oslovil a vybral dodavatele u zakázek do 300.000 korun. Pokud bude zakázka za více než 100.000 korun, budou muset zakázku podepsat dva členové vedení města.

Podle náměstkyně primátorky Hany Zemanové (Karlovaráci) zůstane zachována kontrola, ale zadávání zakázek se zjednoduší. "A chtěli jsme také vyjít vstříc karlovarským firmám, aby mohli úředníci dávat zakázky napřímo a nesoutěžit," řekla ČTK Zemanová.

Město také podle ní zruší seznam lidí, které zvalo do hodnotících komisí, protože se stejně stávalo, že někteří nechodili. V komisích tak budou úředníci. Zasedání komisí se ale budou moci účastnit zastupitelé. Jde ale jen o zakázky nad 300.000 korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (19.5 + 31.2) *

Zpět na přehled