Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Karlovy Vary zruší zakázku na energetické úspory za 275 milionů

Karlovy Vary zruší zakázku na energetické úspory za 275 milionů

Karlovy Vary zruší zakázku na energetické úspory za 275 milionů

21.12.2018 08:39, Zdroj: ČTK

Karlovy Vary - Karlovy Vary zruší zakázku na dosažení energetických úspor v městských objektech. Podle nového vedení města byly v zakázce za více než 275 milionů korun právní pochybení a byla pro město nevýhodná. Budoucnost 15 objektů, které měly projít rekonstrukcí, město ještě zváží, řekla ČTK náměstkyně primátorky Hana Zemanová (Karlovaráci).

"Zastavili jsme tuto zakázku zejména z právních důvodů. Došlo k řadě pochybení při zadání veřejné zakázky. Mluvili jsme s vítězem výběrového řízení i s druhým účastníkem a informovali jsme je o tom, že budeme hledat nová řešení, analyzovat budovy, které byly součástí zakázky. A musíme si ve vedení také říct, co je pro nás prioritou a co s těmi budovami budeme v budoucnu dělat," řekla Zemanová.

Zakázka, kterou připravovalo bývalé vedení města, využívala takzvanou metodu EPC, kdy investor zaplatí energetická opatření a z následných úspor se mu vynaložené náklady splácí. Podle Zemanové ale zakázka obsahovala kromě energetických úsporných opatření velkou část stavebních prací, které by muselo hradit město ze svého. Z celkových 275 milionů korun by tak město muselo vynaložit až 161 milionů Kč.

Mezi 15 objekty, které byly do zakázky zahrnuty, jsou školy, budovy magistrátu, sportovní hala Slavia a ubytovna Drahomíra. Náklady na rekonstrukci ubytovny a její zateplení tvořily zhruba polovinu hodnoty zakázky.

Zemanová nevyloučila, že by město u některých objektů metodu EPC využila, nicméně určitě ne v takové podobě a rozsahu jako v této zakázce.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (49.1 + 11.1) *

Zpět na přehled