Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Karlovy Vary začnou modernizovat vybavení stadionu v Tuhnicích

Karlovy Vary začnou modernizovat vybavení stadionu v Tuhnicích

Karlovy Vary začnou modernizovat vybavení stadionu v Tuhnicích

30.5.2018 13:24, Zdroj: ČTK

Karlovy Vary - Karlovy Vary začnou postupně modernizovat sportovní vybavení atletického stadionu v Tuhnicích. Letos na to dá město zhruba dva miliony korun, řekl dnes novinářům náměstek primátora Michal Riško (ČSSD).

"Když jsme loni koupili bývalý stadion AC Start, tak jsme ho koupili i s původním vybavením, které bylo staré 50 a možná i více let. Je proto potřeba je začít postupně nahradit novým," uvedl Riško.

Kolik a jaké vybavení se za dva miliony podaří nakoupit, bude jasné až po předložení nabídek dodavatelů. Veřejnou zakázku na atletické prvky pro stadion už město vypsalo.

Atletický areál ale potřebuje i celkovou rekonstrukci. Město už loni chtělo využít dotace z ministerstva školství, ze kterých chtělo získat okolo 20 milionů korun. Dotace ale byly pozastaveny. Podle Riška tak město v současné době zpracovává projektovou dokumentaci, podle níž bude možné atletický stadion opravit buď po jednotlivých krocích z peněz města, nebo v případě zisku dotace jednorázově.

Jaké budou provozní náklady stadionu, za který město zaplatilo 11 milionů korun, ale radnice teprve zjišťuje. Dosud totiž byly sítě propojené se sousedními objekty v soukromém vlastnictví, a tak bylo těžké určit náklady na energie nebo vodu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (22.9 + 29.0) *

Zpět na přehled