Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Karlovy Vary vyhrály soud o pozemky pro parkovací domy

Karlovy Vary vyhrály soud o pozemky pro parkovací domy

Karlovy Vary vyhrály soud o pozemky pro parkovací domy

24.11.2017 09:42, Zdroj: ČTK

Karlovy Vary - Karlovy Vary vyhrály soud se společností TEI o pozemky pro parkovací domy v centru města. S firmou, která měla v lázeňském městě postavit čtyři parkovací domy, se město kvůli nevýhodnosti smlouvy soudilo téměř sedm let, řekl dnes ČTK primátorův náměstek Jiří Klsák (KOA). Mluvčí magistrátu Jan Kopál doplnil, že podle soudu je smlouva neplatná. Pokračuje ještě spor s firmou o ušlý zisk.

Podle Kopála město obdrželo rozsudek Nejvyššího soudu, který zamítl dovolání firmy Transfer Europe Information a.s. (TEI) ve věci platnosti smlouvy o investici. "Prvoinstanční i odvolací soud už před tím konstatovaly, že smlouva je ze své povahy koncesní, nebyly však splněny podmínky pro její uzavření a smlouva je tak absolutně neplatná," vysvětlil Kopál.

"Do budoucna plánujeme vybudování parkovacích domů, které by měly obklopit centrum města. Nyní jsme vyhráli soud se společností TEI a dokud nebylo definitivní rozhodnutí soudu, tak jsme s těmi pozemky nemohli nakládat," uvedl Klsák.

Společnost TEI plánovala stavbu parkovacích domů například nedaleko Becherovy vily, u Galerie umění, na Divadelním náměstí nebo u Husovky. Podle Klsáka jsou ale některé stavby v těchto lokalitách velmi těžko realizovatelné, protože by například byly v rozporu s ochranou lázeňských pramenů nebo městské památkové zóny.

Karlovy Vary s pečlivě chráněnou lázeňskou zónou a omezenými možnostmi, které určuje umístění města v úzkém údolí, mají dlouhodobě problém s dostatkem parkovacích míst v centru. Parkovací domy by mohly pomoci situaci aspoň částečně řešit. Možnostmi by se měl zabývat i připravovaný plán udržitelné městské mobility Karlových Varů a generel dopravy, který má být jeho součástí.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (33.1 + 28.6) *

Zpět na přehled