Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Karlovy Vary porušily loterijními vyhláškami soutěžní pravidla

Karlovy Vary porušily loterijními vyhláškami soutěžní pravidla

Karlovy Vary porušily loterijními vyhláškami soutěžní pravidla

2.1.2018 13:46, Zdroj: ČTK

Brno - Karlovy Vary porušily soutěžní pravidla svými loterijními vyhláškami. Jsou z let 2013 a 2015 a stanovily místa a čas, ve kterém mohou být provozovány sázkové hry, loterie a jiné podobné hry. Od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dostaly pokutu 734.000 Kč. Rozhodnutí zatím není pravomocné a může být proti němu podán rozklad. ČTK to dnes řekl předseda úřadu Petr Rafaj.

Město povolilo provozování sázkových her a loterií jen na místech uvedených v příloze vyhlášek. Podle antimonopolního úřadu výběr těchto míst neprovedlo na základě objektivních, nediskriminačních a předem známých kritérií.

"Město Karlovy Vary tak v období od 1. července 2013 až do současnosti bez objektivně ospravedlnitelných důvodů narušilo na svém území hospodářskou soutěž na trhu provozování sázkových her, loterií," uvedl Rafaj. Postupem města podle něj byli zvýhodněni soutěžitelé, kteří mohou na povolených adresních místech nadále provozovat sázkové hry.

Za obdobné provinění už dostalo pokutu i město Bílina, konkrétně 245.000 korun. Vyhláškami měst a obcí se úřad zabývá od konce roku 2012, kdy v této oblasti dostal novou kompetenci.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (36.6 + 39.0) *

Zpět na přehled