Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Karlovy Vary musí zaplatit pokutu 734.000 od ÚOHS

Karlovy Vary musí zaplatit pokutu 734.000 od ÚOHS

Karlovy Vary musí zaplatit pokutu 734.000 od ÚOHS

2.11.2018 20:00, Zdroj: ČTK

Brno - Karlovy Vary musí zaplatit pokutu 734.000 korun za vyhlášky omezující sázkové hry a loterie z let 2013 a 2015. Pokutu městu uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) už letos v lednu, vedení města ale proti rozhodnutí podalo rozklad k předsedovi úřadu. Petr Rafaj teď rozhodnutí první instance potvrdil. ÚOHS o tom informoval v tiskové zprávě. Město bude o možnostech, jak reagovat, teprve jednat, řekl ČTK primátor města Petr Kulhánek (KOA).

"Statutární město povolilo provozování sázkových her a loterií a jiných podobných her jen na adresních místech uvedených v příloze vyhlášek, aniž by výběr adresních míst provedlo na základě objektivních, nediskriminačních a předem známých kritérií," uvedl Rafaj.

Tímto postupem vedení města narušilo hospodářskou soutěž. Vyhlášky z let 2013 a 2015 stanovily místa a čas, v nichž lze provozovat sázkové hry, loterie a podobné hry.

Podle Kulhánka ale město zavedlo úspěšnou regulaci hazardu, proti níž neprotestoval nikdo, ani provozovatelé heren. "Pokutu zaplatíme a pak se poradíme s právníky," řekl ČTK Kulhánek. Doplnil, že už v lednu při udělení pokuty se ozvala Unie herního průmyslu, s kterou město regulaci tehdy připravilo, že by se případně mohla k sankci přihlásit. Proto se město zřejmě spojí i s ní.

Současná podoba vyhlášky je už upravená na základě doporučení ministerstva vnitra a ÚOHS. Obsahuje hlavně pravidla, která musí provozovatel splnit, aby mohl hernu ve městě provozovat.

Zatímco podání rozkladu proti prvnímu rozhodnutí úřadu mělo na zaplacení pokuty odkladný účinek, po rozhodnutí předsedy soudu musí město pokutu zaplatit. O dalším odkladu splatnosti pokuty by mohl rozhodnout Krajský soud v Brně, který podobné opatření povoluje ve výjimečných případech. U stejného soudu může město Karlovy Vary také rozhodnutí předsedy ÚOHS napadnout žalobou.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (18.3 + 19.1) *

Zpět na přehled