Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 21. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Karlovy Vary musí zaplatit pokutu 734.000 od ÚOHS

Karlovy Vary musí zaplatit pokutu 734.000 od ÚOHS

Karlovy Vary musí zaplatit pokutu 734.000 od ÚOHS

2.11.2018 10:50, Zdroj: ČTK

Brno - Karlovy Vary musí zaplatit pokutu 743.000 korun za vyhlášky omezující sázkové hry a loterie z let 2013 a 2015. Pokutu městu uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) už letos v lednu, vedení města ale proti rozhodnutí podalo rozklad k předsedovi úřadu. Petr Rafaj teď rozhodnutí první instance potvrdil, jak úřad informoval v tiskové zprávě. Stanovisko města ČTK zjišťuje.

"Statutární město povolilo provozování sázkových her a loterií a jiných podobných her jen na adresních místech uvedených v příloze vyhlášek, aniž by výběr adresních míst provedlo na základě objektivních, nediskriminačních a předem známých kritérií," uvedl Rafaj.

Tímto postupem vedení města narušilo hospodářskou soutěž. Vyhlášky z let 2013 a 2015 stanovily místa a čas, v nichž lze provozovat sázkové hry, loterie a podobné hry.

Zatímco podání rozkladu proti prvnímu rozhodnutí úřadu mělo na zaplacení pokuty odkladný účinek, po rozhodnutí předsedy soudu musí město pokutu zaplatit. O dalším odkladu splatnosti pokuty by mohl rozhodnout Krajský soud v Brně, který podobné opatření povoluje ve výjimečných případech. U stejného soudu může město Karlovy Vary také rozhodnutí předsedy ÚOHS napadnout žalobou.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (45.3 + 14.5) *

Zpět na přehled