Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 17. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Karlovarští radní odložili rozhodnutí o žalobě na stavbu KV Areny

Karlovarští radní odložili rozhodnutí o žalobě na stavbu KV Areny

Karlovarští radní odložili rozhodnutí o žalobě na stavbu KV Areny

22.6.2011 20:48, Zdroj: ČTK

Karlovarští radní na svém dnešním mimořádném jednání nedospěli k závěru jak postupovat v případě žaloby podané na stavbu KV Areny. Původně měla rada rozhodnout o jejím stažení, což požadoval advokát, jenž žalobu za město podal, ale konečný verdikt je minimálně o týden odložen. Do té doby by měla rada dostat k dispozici materiál s rozborem, co by případný soud pro město znamenal. ČTK to oznámil mluvčí města Jan Kopál. 
 

V žalobě šlo o určení vlastníka haly. Pokud by soud rozhodl, že KV Arena nepatří městu, ale firmám Syner, Baustav a Metrostav, které ji za 1,1 miliardy korun postavily, tak by měly Karlovým Varům vrátit investované peníze. Firmy vybralo město ve známe "losovačce", za kterou potrestal antimonopolní úřad město pokutou 500.000 Kč. Žalobu podal primátorův náměstek Jiří Kotek (Alternativa), který byl v úterý odvolán z funkce. To, že podání nekonzultoval s radou, byl jeden z důvodu jeho odvolání. 
 

Žaloba byla podaná 23. května, což byl podle Kotka už poslední termín, kdy bylo možné rozporovat první z faktur na devět milionů korun, kterou Karlovy Vary zaplatily za stavbu haly. Kdyby nebyla žaloba podaná, o těchto devět milionů by mohlo město přijít, podotkl náměstek. Stažení žaloby podle něho znamená ztrátu z této fakturace. "Veškeré kroky spojené s podáním žaloby jsem učinil po právu ve své přidělené kompetenci, v rámci resortů, za které nesu odpovědnost před veřejností," dodal Kotek. 
 

Žalobou kvůli aréně vyvrcholila krize v karlovarské koalici K20, kterou tvoří kromě Alternativy ještě KOA, TOP 09 a hnutí O co jim jde?! Právě KOA primátora Petra Kulhánka pohrozila odchodem z koalice a vyvolala úterní hlasování o odvolání Kotka, který byl zastánce žaloby. Nyní budou koaliční partneři jednat o uklidnění situace a o kandidátovi na místo odvolaného náměstka. Kulhánek uvedl, že by se situace měla vyřešit v době prázdnin a že všichni chtějí koalici zachovat.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (35.8 + 21.9) *

Zpět na přehled