Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Karlovarský kraj zrušil tendr na opravu Císařských lázní

Karlovarský kraj zrušil tendr na opravu Císařských lázní

Karlovarský kraj zrušil tendr na opravu Císařských lázní

25.12.2018 11:30, Zdroj: ČTK

Karlovy Vary - Karlovarský kraj zrušil původní výběrové řízení na rekonstrukci karlovarských Císařských lázní. Po zkoumání v posledních měsících se ukázalo, že v tendru byly chyby. Nové výběrové řízení by mohl kraj vyhlásit krátce po Novém roce, až bude mít na stavbu stavební povolení, řekla ČTK hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO).

"Výběrové řízení se muselo zrušit z důvodu, že spolek, který ho před několika lety vyhlásil, tak podle právního posouzení jak Karlovarského kraje, tak externích právníků nepostupoval v souladu se zákonem o veřejných zakázkách. Karlovarský kraj by podstupoval obrovské riziko, kdyby v takové zakázce pokračoval," řekla Mračková Vildumetzová. Podle ní by musel vracet dotaci 250 milionů korun, kterou získal z ministerstva kultury.

Původní tendr vypsalo ještě sdružení právnických osob Císařské lázně, jehož členy byly kraj a město Karlovy Vary. Kraj z něj ale už v roce 2016 vystoupil. Zrušení původního výběrového řízení by už samotnou rekonstrukci zdržet nemělo. "Teď záleží, v jakém čase se nám to podaří vysoutěžit. V příštím roce by ale rekonstrukce měla začít," uvedla hejtmanka.

Samotná rekonstrukce národní kulturní památky bez vestavby koncertního sálu by měla stát kolem 600 milionů korun. O náklady se podělí kraj, stát a město. Císařské lázně patří kraji. Po rekonstrukci by Císařské lázně měly sloužit z větší části pro kulturu, vrátit by se tam ale měly i lázeňské služby.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (21.8 + 14.4) *

Zpět na přehled