Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Karlovarská správa silnic dostala od ÚOHS pokutu 1,6 mil. Kč

Karlovarská správa silnic dostala od ÚOHS pokutu 1,6 mil. Kč

Karlovarská správa silnic dostala od ÚOHS pokutu 1,6 mil. Kč

16.12.2013 13:01, Zdroj: ČTK

Brno - Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje chybovala ve dvou silničních tendrech za 80 milionů korun. Od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dostala pokuty v celkové výši 1,6 milionu korun. ČTK to řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Vyjádření firmy ČTK zjišťuje.

Karlovarská správa silnic chybovala při rekonstrukce silnice druhé třídy a průtahu Kraslicemi. Chyby byly i v tendru na rekonstrukci mostu v Chebu. Rozhodnutí o pokutách dosud nejsou pravomocná a může být proti nim podán rozklad.

U obou zakázek zadávaných v roce 2007 správa silnic nastavila přísně kvalifikační kritéria. Tendrů se mohly zúčastnit pouze firmy, které doložily seznam významných zakázek za období tří let. Zákon ale umožňuje dokládat reference i pět let starými projekty. "Zkrácením uvedené lhůty nastavil zadavatel pravidla přísněji, než stanovuje zákon a nepřípustně tak zúžil okruh potencionálních uchazečů o zakázku," uvedl Rafaj.

Podle něj tak mohlo dojít k ovlivnění výběru nejvhodnější nabídky. "Pokud by zadavatel dodržel lhůty stanovené zákonem, nelze vyloučit, že okruh uchazečů by byl širší a zadavatel mohl obdržet i výhodnější nabídky, než byly nabídky vybraných uchazečů," dodal Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (20.4 + 4.2) *

Zpět na přehled