Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Karlovarská krajská nemocnice dostala od ÚOHS pokutu 300.000 Kč

Karlovarská krajská nemocnice dostala od ÚOHS pokutu 300.000 Kč

Karlovarská krajská nemocnice dostala od ÚOHS pokutu 300.000 Kč

4.11.2013 13:24, Zdroj: ČTK

Brno - Společnost Karlovarská krajská nemocnice dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 300.000 korun. Na dodávky přístrojů a zdravotnického materiálu nevypisovala tendry. Chyby se týkaly několika veřejných zakázek, řekl dnes ČTK předseda ÚOHS Petr Rafaj. Rozhodnutí antimonopolního úřadu je pravomocné, nemocnice se proti němu neodvolala.

Karlovarská krajská nemocnice, která spravuje nemocnice v Karlových Varech a Chebu, uzavřela například v roce 2006 se společností PURO-KLIMA tři kupní smlouvy na anesteziologické přístroje a monitory za více než pět milionů korun. Podle ÚOHS měla nemocnice vypsat soutěž, protože šlo o podlimitní veřejnou zakázku.

O rok později společnost pořídila zdravotnické přístroje a zařízení od společnosti Siemens, které vyúčtovala na základě pěti faktur v celkové výši 2,89 milionu korun bez DPH. "I v tomto případě zadavatel rozdělil předmět veřejné zakázky, čímž došlo ke snížení ceny pod finanční limit stanovený zákonem. Jednalo se opět o podlimitní veřejnou zakázku na dodávky, která měla být zadána v některém ze zadávacích řízení stanovených zákonem," uvedl Rafaj.

Nemocnice dál nakupovala v roce 2007 zdravotnický materiál od několika společností. "Žádná z dodávek přitom neproběhla v souladu se zákonem o veřejných zakázkách," uvedl Rafaj.

Celkem nákup zdravotnického materiálu stál 90 milionů korun. Šlo o dodávky zajišťující provoz nemocnice, jejichž nutnost bylo podle ÚOHS možné předpokládat. "I v tomto případě úřad dospěl k závěru, že zadavatel porušil zákaz dělení veřejné zakázky. Tentokrát se jednalo o nadlimitní veřejnou zakázku," dodal Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (1.1 + 25.7) *

Zpět na přehled