Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 19. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Kalousek přišel znovu vypovídat v kauzách kolem Nagyové

Kalousek přišel znovu vypovídat v kauzách kolem Nagyové

Kalousek přišel znovu vypovídat v kauzách kolem Nagyové

23.4.2014 09:49, Zdroj: ČTK

Praha - Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) dnes přišel podat opětovnou výpověď ke kauzám kolem Jany Nagyové (Nečasové). Politik vypovídal v pražském sídle Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) již loni v červnu. Tehdy novinářům v souvislosti s obviněním trojice exposlanců ODS řekl, že konstrukce žalobců připomíná "spíše třídní nenávist než právní názor".

Místopředseda opoziční TOP 09 dorazil ke služebně na Perštýně před devátou hodinou, na otázky čekajících novinářů nereagoval. Lze předpokládat, že ze strany vyšetřovatelů bude stejně jako v červnu čelit dotazům na takzvané trafiky pro někdejší poslance Petra Tluchoře, Martina Šnajdra a Ivana Fuksu. Při předchozím výslechu vysvětloval policii mimo jiné postupy při obsazování postů ve firmách s majetkovou účastí státu.

Trojice exposlanců původně čelila obvinění ze zneužití pravomoci a z přijetí úplatku v podobě příslibu lukrativních postů ve státních firmách. Její trestní stíhání však s odvoláním na poslaneckou imunitu zrušil Nejvyšší soud. V případu nadále zůstávají obviněni expremiér Petr Nečas (ODS), jeho současná manželka Nagyová a někdejší Fuksův náměstek Roman Boček.

Exposlanci v novém procesním postavení svědků ke kauze vypovídali na konci března. Tluchoř s Fuksou odmítli poskytnout výpověď, za což každý z nich dostal pořádkovou pokutu 20.000 korun.

Kalousek po svém červnovém výslechu uvedl, že exposlanci jsou trestáni za to, že se rozhodli pracovat. Dodal, že kdyby situace nebyla tak vážná, myslel by si, že je v absurdní komedii.

Kauza údajného podplacení Tluchoře, Fuksy a Šnajdra vedla k pádu Nečasovy vlády, Nečas se vzdal i funkce předsedy ODS. Občanští demokraté podali kvůli obvinění Nečase ústavní stížnost.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (44.0 + 35.9) *

Zpět na přehled