Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » K zavedení elektronického deníku staveb je vláda neutrální

K zavedení elektronického deníku staveb je vláda neutrální

K zavedení elektronického deníku staveb je vláda neutrální

10.6.2019 16:36, Zdroj: ČTK

Praha - Zavedení elektronického stavebního deníku u staveb, které vznikají na základě veřejné zakázky, vnímá vláda jako z principu potřebné, k poslanecké iniciativě skupiny poslanců se dnes proto postavila neutrálně. Podle ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO) má nicméně kabinet řadu připomínek. Návrh podle ní například nezaručuje, že zápisy nebudou měněny. Po jednání vlády Dostálová také poznamenala, že připravuje komplexní změnu stavebního řádu.

Vládní legislativa doporučovala návrh, pod kterým jsou podepsaní poslanci z klubů Pirátů, ANO, KSČM, KDU-ČSL, TOP 09, STAN a SPD a také někteří nezařazení poslanci, nepodpořit. Dostálová uvedla, že neutrální stanovisko vychází z obecného souhlasu vlády se zavedením deníku.

Elektronický dokument by měl být písemným záznamem o průběhu stavby, ve kterém mají být obsažené informace o osobách pracujících na staveništi, klimatických podmínkách, provedených pracích a dodávkách materiálů. Přístupný by měl být na staveništi všem oprávněným osobám, záznamy se mají provádět průběžně každý den a nelze vynechávat volná místa.

Podle Pirátů by elektronické vedení stavebních deníků mělo téměř nulové náklady, ale umožnilo by přidávání obrazových příloh, automatickou dostupnost či dálkový přístup. Piráti si od deníků slibují zefektivnění, zrychlení a centralizaci kontroly stavebních prací.

Povinnost vést elektronický stavební deník chtějí poslanci vložit do zákona o zadávání veřejných zakázek.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (16.9 + 30.6) *

Zpět na přehled