Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 17. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » K. Vary už zaplatily poplatek 1 mil. Kč, soudní spor o KV arénu může začít

K. Vary už zaplatily poplatek 1 mil. Kč, soudní spor o KV arénu může začít

K. Vary už zaplatily poplatek 1 mil. Kč, soudní spor o KV arénu může začít

15.5.2012 16:05, Zdroj: ČTK

Karlovy Vary - Karlovy Vary definitivně potvrdily, že se budou soudit o to, komu patří multifunkční KV Arena. Zaplatily totiž soudní poplatek ve výši jeden milion korun a nyní už pouze vyčkají, kdy karlovarský okresní soud nařídí první jednání v tomto případu. ČTK to dnes řekl primátor Petr Kulhánek (KOA).

Halu postavilo za přibližně 1,2 miliardy korun sdružení stavebních firem Syner, Metrostav a Bau - Stav. Město, která částku uhradilo a je majitelem haly, chce dosáhnout toho, aby byly za vlastníky haly označeny firmy. Arénu by od nich poté odkoupilo, ovšem za méně peněz, než stála údajně předražená stavba. Z magistrátu zaznívá, že měla stavba být zhruba o 200 až 400 milionů korun levnější

Žalobu na určení vlastnictví podalo město loni v květnu. Předcházely tomu dlouhé dohady, zda to má smysl. Primátor poté dokonce nařídil žalobu stáhnout s tím, že nejsou dostatečně projednány její možné dopady na město v případě, že by proces prohrálo. Po právních konzultacích byla však žaloba potvrzena a putovala ke krajskému soudu. Odtud směřovala k Vrchnímu soudu. Ten potvrdil, že se případem má zabývat soud okresní. "Předpokládáme, že do několika týdnů by mohl proces začít. Věříme, že máme velikou naději na úspěch," konstatoval primátor.

Hrozbu, že by snad KV Arena zůstala kvůli soudnímu sporu, jehož délku nelze odhadnout, uzavřená, považuje Kulhánek za nepravděpodobnou.

Na toto riziko před časem upozornili zástupci hokejového klubu HC Energie, který je nyní největším uživatelem haly. Podle nich mohou žalované firmy uplatnit předběžné soudní opatření týkající se užívání haly. Kulhánek ale podotkl, že tuto variantu považuje za nereálnou. "Před podáním žaloby se zvažovala všechna rizika a konzultovala s právníky. Chceme především to, aby byla upravena cena za halu," dodal.

Stavební firmy, které halu před třemi lety postavily, vybrala radnice v nechvalně známe "losovačce", za kterou město tehdy potrestal antimonopolní úřad pokutou 500.000 korun.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 4, počet hlasů: 1.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (31.4 + 26.4) *

Zpět na přehled