Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 15. 11. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » John: Pro VV zůstává stěžejní zákon o veřejných zakázkách

John: Pro VV zůstává stěžejní zákon o veřejných zakázkách

John: Pro VV zůstává stěžejní zákon o veřejných zakázkách

29.5.2011 20:50, Zdroj: ČTK

Pro Věci veřejné zůstává stěžejní zákon o veřejných zakázkách. Důležitá je také garance prosazování protikorupční politiky. Ve svém projevu kandidáta na předsedu strany to dnes na volební konferenci Věcí veřejných v Hradci Králové řekl Radek John. Potvrzení vedení je na programu až v neděli dopoledne. 
 

"Se zákonem o veřejných zakázkách jsme proto spojili hlasování o reformních zákonech a důvěře vládě. Chtěli jsme, aby tento zákon byl vypíchnut jako nejpodstatnější. Jsem přesvědčen, že státní orgány budou muset s penězi daňových poplatníků hospodařit odpovědně a transparentně, pokud mají mít podporu VV," řekl John. 
 

John na začátku svého projevu připomněl vysokou podporu od voličů, kterou VV před rokem při volbě do sněmovny dostaly. Uvedl, že strana nabídla novou generaci politiků, nová témata, například boj proti hazardu a gamblerství. Připomněl také protikorupční opatření na ministerstvech či sníženou DPH. 
 

John také požádal o pomoc členy VV a sympatizanty v regionech a obcích. "Ze svých cest po republice vím, že vzniká celá řada záslužných projektů a změn," řekl John, který přislíbil zlepšení komunikace mezi regiony a vedením strany. 
 

Kandidátka na první místopředsedkyni Karolína Peake připustila, že by VV mohl stihnout osud US-DEU, SZ a KDU-ČSL, které se ocitly mimo sněmovnu. Podotkla, že za skandály si VV mohou i samy, a poškodilo je to, že se staly vládní stranou v těžkém období. "Z té bouře se dostaneme," zdůraznila Peake. Strana podle ní musí nabízet věcná řešení pro voliče pravice i levice, provádět pragmatickou středovou politiku. Peake se vyslovila například pro mírně progresivní daň a prorodinnou politiku brzdící "drakonické" pravicové reformy. 
 

"Nemůžeme podléhat tlaku ODS a TOP 09, musíme hledat prostor k otevřené diskusi i s levicovou částí politického spektra," řekla kandidátka na místopředsedkyni Dagmar Navrátilová. VV by podle ní měly podpořit každý dobrý nápad. "Chci prosazovat politiku selského rozumu," dodala. Další kandidát Tomáš Jarolím hovořil hlavně o korupci. Volal po zrušení anonymních akcií; ty, které by nebyly do nějaké doby přeměněny, by propadly státu. Jarolím by chtěl také v této souvislosti zákon o nabytí majetku. 
 

Kandidátský projev Kateřiny Klasnové zahrnul řadu oblastí od vymahatelnosti práva a konkurenceschopnosti po školství a kulturu. Podle Milana Šťovíčka musí VV prosazovat priority programu, například přímou volbu prezidenta. Strana se také musí připravit na krajské volby a vyhnout se všemu, co by mohlo VV skandalizovat. 

John obhájil předsednické křeslo v souboji s Peake a Navrátilovou v internetové volbě registrovaných příznivců strany. Podle stanov VV si předseda své zástupce vybírá. Konference celé vedení potvrzuje.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (24.0 + 30.9) *

Zpět na přehled