Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » John: ODS nesmí převzít vnitro, které vyšetřuje její kauzy

John: ODS nesmí převzít vnitro, které vyšetřuje její kauzy

John: ODS nesmí převzít vnitro, které vyšetřuje její kauzy

12.4.2011 19:28, Zdroj: ČTK

Věci veřejné (VV) trvají na tom, aby předseda strany Radek John pokračoval ve funkci ministra vnitra. Novinářům to po jednání poslaneckého klubu strany řekla jeho předsedkyně Karolína Peake. VV vyzvaly premiéra Petra Nečase, aby určil termín dalšího jednání koaličních špiček ve formátu K9 o současné situaci. John sám ke změnám ve vládě, které ODS žádá, uvedl, že "nepřekročitelně" nechtějí, aby ODS připadl jeho dosavadní resort, kde se vyšetřují právě kauzy této strany.
    

"Věci veřejné trvají na působení svého předsedy Radka Johna na ministerstvu vnitra, aby mohl dokončit svou započatou práci a cíle, které si jako ministr předsevzal," řekla Peake. "My nepřekročitelně nechceme, aby ministerstvo vnitra měla ODS. Protože se tam vyšetřují kauzy ODS," dodal John.
    

Občanští demokraté dali dnes opět jasně najevo, že žádná koaliční schůzka ve formátu K9, po které VV volají, se neuskuteční do té doby, dokud prezident Václav Klaus nepotvrdí odchod tří ministrů za VV z vlády. Prezident svůj krok oddaluje a žádá, aby mu byl nejprve předložen "plán B" řešení nynější krize.
    

Demisi sám podal kvůli podezření z možného uplácení minulý týden ministr dopravy a významný politik VV Vít Bárta. ODS a TOP 09 okamžitě začaly žádat i odchod ministra školství Josefa Dobeše a právě Johna z vnitra. Dnes svůj požadavek občanští demokraté zopakovali. Trvají také na tom, že VV napříště nebudou funkci ministra vnitra obsazovat.
    

Peake dnes v projevu ministra školství Dobeše opomenula zmínit. Podle Johna poslanecký klub VV na svém dnešním zasedání případné nástupce ministrů, kteří by měli opustit vládu, nevybíral. "Podobné otázky jsou předčasné," uvedl předseda VV.
    

Strany se v pondělí na jednání K9 dohodly, že v koaličním projektu chtějí pokračovat, podrobnosti ale neřešily.
    

John pak doplnil, že Věci veřejné hodlají být v koalici rovnocenným partnerem. Podle něj však v danou chvíli neexistuje Klausem požadovaná "varianta B", právě o ní chtějí zástupci nejmenší vládní strany se svými koaličními kolegy vyjednávat.
   

 "Samozřejmě, pokud nás koaliční partneři vytlačí, způsobí předčasné volby," podotkl John.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

mirka 13.4.2011 21:26

Ministerstvo Vnitra nesmí získat ODS , NEBO SE Z TOHO MARASMU NEDOSTANEM NIKDY


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (31.5 + 14.0) *

Zpět na přehled