Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 20. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Jihomoravský kraj prodloužil lhůtu pro nabídky aerolinek

Jihomoravský kraj prodloužil lhůtu pro nabídky aerolinek

Jihomoravský kraj prodloužil lhůtu pro nabídky aerolinek

11.4.2019 10:42, Zdroj: ČTK

Brno - Jihomoravský kraj o více než měsíc prodloužil lhůtu pro podávání nabídek leteckých společností, které by chtěly v závazku veřejné služby provozovat linku z Brna do Mnichova. Místo do 13. května mají čas až do 24. června, vyplývá z Věstníku veřejných zakázek. Nový dopravce nahradí britskou společnost bmi regional, která zajišťovala lety až do poloviny února, kdy zkrachovala.

Kraj chce opět podpořit dopravce z veřejných peněz, jako tomu bylo dosud. Stejně tak linku podporovalo penězi i Brno, v obou případech se jednalo o desítky milionů korun. Teoreticky se může přihlásit i dopravce, který by chtěl linku provozovat na komerční riziko, v takovém případě by kraj zakázku zrušil.

Hejtman Bohumil Šimek (ANO) věří, že by se mohlo létat do Mnichova znovu ještě letos. Kraj intenzivně s dopravci jedná a tento týden se uskutečnilo kontraktační jednání samospráv s dopravci v Hannoveru.

Linka z Brna do Mnichova začala létat v listopadu 2015. Od té doby se spoje rozšířily na lety dvakrát denně v každém směru od pondělí do pátku a v neděli se létalo tam a zpět. Měsíčně linku využilo přes 2000 lidí. Loni přesáhla vytíženosti 50 procent. Minulý týden také začala létat linka do Berlína, kterou bez veřejné podpory provozuje nízkonákladová společnost Ryanair.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (22.7 + 18.6) *

Zpět na přehled