Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Jihočeský kraj začne za 100 milionů opravovat silnici z Nové Pece

Jihočeský kraj začne za 100 milionů opravovat silnici z Nové Pece

Jihočeský kraj začne za 100 milionů opravovat silnici z Nové Pece

7.8.2018 08:30, Zdroj: ČTK

Zadní Zvonková (Českokrumlovsko) - Jihočeský kraj začne v polovině srpna opravovat silnici z Nové Pece do Rakouska, kudy jezdí v zimě lyžaři do střediska Hochficht. Náklady na první část prací budou 108 milionů korun. ČTK to řekli Jitka Liláková z krajského odboru veřejných zakázek a investic a Radek Šíma z kanceláře hejtmanky. Kraj chce silnici opravit a rozšířit. Poslední tříkilometrový úsek prochází po hranici Národního parku Šumava, zde se šířka nezmění, přibudou ale místa k vyhýbání aut.

Úzkou silnici mezi Novou Pecí a přechodem Schöneben využívají v zimě hlavně lyžaři, kteří si oblíbili rakouský areál Hochficht. Dvanáctikilometrový úsek je v některých místech široký pouze tři metry. Podle odhadů provozovatelů areálu může po silnici, kterou léta využívala jen pohraniční stráž, projet v sezoně přes 300 českých aut denně.

Jihočeský kraj chce silnici rozšířit. První práce začnou v půli srpna, na tříkilometrovém úseku od státní hranice k areálu bývalé vojenské roty. Kraj opraví silnici a vybuduje několik takzvaných výhyben. "Jsou to místa, kde neprojedou dvě auta proti sobě, ale budou se moci vzájemně vyhnout," uvedl Šíma. V tomto úseku, jehož oprava by měla skončit ještě letos, kraj silnici nerozšíří, protože hraničí s územím Národního parku Šumava.

Práce Jihočeský kraj rozvrhl do pěti etap a stavby mostu na hraničním přechodu Zadní Zvonková - Schöneben. Další část prací plánuje kraj na červenec až říjen 2019. Náklady za dvě etapy prací a hraniční most budou 108 milionů Kč bez DPH. U ostatních tří etap ještě nemá kraj stavební povolení, i proto nejsou celkové náklady oprav známé.

Při každé etapě prací bude silnice zcela zavřená. Kvůli tomu, jak je úzká, není podle Šímy možné dělat stavební práce za částečných uzavírek.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (4.1 + 39.5) *

Zpět na přehled