Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Jihočeský kraj chyboval v tendru na provoz šumavských lokálek

Jihočeský kraj chyboval v tendru na provoz šumavských lokálek

Jihočeský kraj chyboval v tendru na provoz šumavských lokálek

12.8.2015 12:13, Zdroj: ČTK

Brno - Jihočeský kraj chyboval v tendru na provoz takzvaných šumavských lokálek. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výběr vítěze, jímž se měla stát společnost GW Train Regio, která nabídla nejnižší cenu. ČTK to řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Rozhodnutí ale není pravomocné.

Jihočeský kraj podle úřadu nepostupoval dostatečně transparentně. Nezabýval se dostatečně otázkou mimořádně nízké nabídkové ceny vybrané firmy. "A to ani poté, co obdržel věcné námitky. Tento postup objednatele mohl podstatným způsobem ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky, a dosud nedošlo k uzavření smlouvy," uvedl Rafaj.

Jeho úřad zrušil několik úkonů, které se týkaly posouzení nabídky GW Train Regio včetně výběru vítěze. Případem se zabýval na základě podnětu Českých drah, které v soutěži na patnáctiletý provoz lokálek skončily třetí. Rafaj uvedl, že podnětu firmy jeho úřad vyhověl jen zčásti, a právě České dráhy podaly proti rozhodnutí ÚOHS odvolání.

České dráhy podstatu svých protestů nezveřejnily. Neoficiálně se podle E15 mluví o tom, že státní dopravce podezřívá soupeře z podnákladových cen a má obavu o osud více než stovky zaměstnanců, které vítěz nemusí převzít. Problémem může být také vzájemný prodej a uznávání jízdenek mezi Českými drahami a jiným dopravcem.

Soutěž se vede o provoz tratí České Budějovice - Černý Kříž, Číčenice - Nové Údolí a Strakonice - Volary od prosince 2016. Nový provozovatel by měl na trase najezdit zhruba 1,337 milionu vlakových kilometrů ročně při celkových předpokládaných nákladech 2,25 miliardy korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (31.8 + 18.0) *

Zpět na přehled