Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 23. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Jihočeský kraj chce i letos dát na výměnu kotlů 300 mil. Kč

Jihočeský kraj chce i letos dát na výměnu kotlů 300 mil. Kč

Jihočeský kraj chce i letos dát na výměnu kotlů 300 mil. Kč

17.1.2019 13:52, Zdroj: ČTK

České Budějovice - Jihočeský kraj chce také letos rozdělit mezi žadatele o výměnu starých kotlů 300 milionů korun. Předpokládá, že žádosti začne přijímat na podzim. Jde o třetí kolo dotací na kotle, v předchozích dvou kraj poskytl přibližně 600 milionů korun na výměnu ekologicky závadných kotlů. Novinářům to dnes řekla Hana Brožková z kanceláře jihočeské hejtmanky.

"Podmínky třetího kola kotlíkových dotací budou obdobné jako ve druhém kole. Nově ale budou ve třetím kole z podpory zcela vyřazeny veškeré kotle spalující uhlí. Dotaci tak bude možné získat jen na kotel na biomasu s automatickým či ručním přikládáním, na tepelné čerpadlo nebo na plynový kondenzační kotel," uvedl krajský radní pro veřejné zakázky Antonín Krák (ČSSD).

Peníze na výměnu nevyhovujících tepelných zařízení poskytuje ministerstvo životního prostředí. Jižní Čechy by měly ve třetím kole dotací získat po Moravskoslezském a Středočeském kraji třetí nejvyšší částku. Předchozí dvě výzvy pomohly v Jihočeském kraji vyměnit kotle více než 5000 žadatelů.

ČR získala v evropském Operačním programu Životní prostředí na výměnu kotlů do roku 2020 devět miliard korun. První dotační vlna byla spuštěna v létě 2015, druhá začala v říjnu 2017. Do roku 2020 chce ministerstvo životního prostředí vyměnit 80.000 až 100.000 kotlů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (16.9 + 44.0) *

Zpět na přehled