Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Jihlavský stacionář pro děti a dospělé čeká zásadní rekonstrukce

Jihlavský stacionář pro děti a dospělé čeká zásadní rekonstrukce

Jihlavský stacionář pro děti a dospělé čeká zásadní rekonstrukce

3.11.2011 19:08, Zdroj: ČTK

Budova Denního a týdenního stacionáře v Jihlavě sloužící mentálně postiženým lidem projde zásadní rekonstrukcí, která zahrne i nástavbu pro nové učebny. Práce by mohly začít v dubnu příštího roku, dokončení je plánováno na jaro 2013. Klienti zařízení budou po dobu přestavby umístěni do náhradních prostor v Třešti a v Jihlavě. Novinářům to dnes řekl primátor Jaroslav Vymazal. 

"Budova včetně zařízení už je zastaralá, nevyhovuje ani prostorově," uvedl Vymazal. V plánu je zateplení celé budovy, rozšíření a rekonstrukce sociálního zařízení, výměna oken a dveří, oprava čeká i výdejnu stravy. Budova získá nástavbu, kde vedle tří nových učeben vznikne také dílna pro výtvarnou činnost, truhlárna a kavárna.

"Náklady podle projektu mohou dosáhnout téměř 15 milionů korun, konečná cena vzejde z výběrového řízení," řekl primátor.

Stacionář s šesti desítkami míst je v Jihlavě v provozu v různých podobách od roku 1973. Je určen dětem a dospělým se všemi stupni mentálního postižení a přidruženými smyslovými i tělesnými handicapy. Klienty jsou také děti a dospělí s autistickými rysy, kteří jsou schopni pobývat v kolektivu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (17.8 + 7.2) *

Zpět na přehled